Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Hogyan látnak a teknősök?

Hogyan látnak a teknősök?

Figyelt kérdés

Nem találtam jó információt arról hogy hogyan is láthatják a környezetüket vagy színvakok lehetnek e

Még a neten se leltem rá könyvem meg nincs :(



2013. febr. 12. 16:58
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A vízi teknősök látása igencsak figyelemre méltó. Az ideghártyában egy narancssárgára színezett zsírcseppekből álló réteget találunk, amely elősegíti látásukat a zavaros, kevéssé tiszta vízben is. Az a tény, hogy az állatok a vízparton álló embert is képesek érzékelni (természetesen a víz szintje alól), ugyancsak a látás minőségét bizonyítja. A teknősök szeme képes az infravörös sugarak egyik tartományát is érzékelni.
2013. febr. 12. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

aztaa :D

nekem mindkét fajta tekernyős van vízi meg szárazföldi is

de az szép :D

köszönöm várok még sok választ

de am a szárazföldi gondolom kicsit másképp lát neki nem kell a víz alatt is látni gondolom más a hártyája is (tudom h a vízinek van csík :D)

2013. febr. 12. 17:30
 3/4 anonim válasza:
Lassan. eléggé lassan.
2013. febr. 14. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Az azonban biztosan állítható, hogy a szárazföldi teknősök többsége igen rövid távra ugyan, de remekül lát. A színeket például nagyon jól megkülönböztetik. Legfőképp a piros (saját tapasztalataim szerint is, bárminemű piros gyümölcsöt kaptak, egyből “odarohantak”), sárga és a narancs színeket kedvelik. Képesek három-négy méterről is felismerni az adott színt.
2013. dec. 28. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!