Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Nekem 2 ékszerteknősöm van...

Nekem 2 ékszerteknősöm van amik most lesznek 3 évesek, már szaporithatom őket?

Figyelt kérdés
már láttam őket egymásfelé fordulva egymás szemét majdnem kikaparni tavasszaL ! és azt olvastam hogy az az udvarlás !! ki tudná ezt nekem megerősiteni?

2013. febr. 14. 17:36
 1/5 A kérdező kommentje:
akinek van teknöse sürgösen irjon nekem ezt tudnom kell kérlek segitsetek!!
2013. febr. 14. 18:02
 2/5 anonim ***** válasza:

Ugyan nincs teknősöm, de a szem kikaparás nem udvarlás! Ha legyeznek a mellső lábukkal egymás felé, az az udvarlás.


Egyébként a szaporítás nem olyan könnyű ám. Nagyon sok feltételnek kell teljesülnie, és neked is nagyon, de nagyon oda kell figyelned mindenre. Egyébként tojáskeltetőt is csinálnod kell hozzá. Itt egy jó leírás a szaporítás menetéről: [link]


Itt pedig egy videó az udvarlásról: https://www.youtube.com/watch?v=8N5mcPixmvU

Ezen egy tarajos teknőc próbálkozik, a többi ékszerteknősnél s így megy ez.

2013. febr. 14. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

én tudom hogy nem könnyű öket szaporitani !! és én egy könyvben olvastam hogy az udvarlás!! ja és szerintem még túl picik !!! maj d várok vele még egy évet !! mert igaz hogy 3 évesek de szerintem még kicsiK!ha valaki ért a teknősökhöz az irjon valamint aki már szaporitotta őket !

előre is köszönöm !

2013. febr. 15. 14:19
 4/5 anonim ***** válasza:
A legtöbb hím ékszerteknős 3-5 évesen válik ivaréretté. A nőstényeknek 6-10évvel többre van szükségük. Szóval ha hímed van annak már van esélye szaporodni, de ehhez egy idősebb lány is kell.
2013. febr. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat !! :$ :)))
2013. febr. 19. 15:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!