Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » A kis királyteknősöm beteg....

A kis királyteknősöm beteg. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
A királyteknősöm lassan egy hónapja egyáltalán nem eszik semmit. Ezalatt teljesen lefogyott, a víz felszínén lebeg. Lassan 3 hónapja beteg, de ezalatt néha-néha úgy tűnt, hogy rendbe jön. A szemeit szinte mindig csukva tartja, pedig rendszeres szoktam neki csöppenteni. Mikor a terráriumban van, mindig ki szokott mászni a szigetre, vízben teljesen csak úgy van, ha én beleteszem, de aztán mindig visszamászik. Mikor a szigeten van néha csukott szemmel beleteszi a fejét a vízbe. Etetéskor általában az szokott történni, hogy csipesszel az orra elé rakok egy szív mixet, vagy egy kis nyers csirke húst, amikre egyszer ráharap, de aztán egyáltalán nem foglalkozik vele és megy előre, mint egy gép. Már azt sem tudom, hogy min él szegény, szerintem már el kellett volna pusztulnia, ha ennyi ideig nem eszik. Meg szeretném őt menteni!!! Légyszíves segítsetek! Előre is köszönöm szépen!

2013. febr. 17. 16:46
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem meg már el kellett volna vinned állatorvoshoz.
2013. febr. 17. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ugye voltál már vele állatorvosnál???
2013. febr. 17. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
mivel sajnos nagyon kevés állatorvos foglalkozik hüllőkkel nehéz lesz ilyet találnod,neten nézz körül,hogy a kb 5 ilyen orvosból magyarországon ki rendel hozzád legközelebb,ha pesti vagy vidd el az állatkórházba,ott biztosan foglalkoznak vele
2013. febr. 17. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Elég meleg a vize, hisz azt írod, hogy mindig kimegy?

Vízben eteted,mert ugye szárazon nem tud enni?

2013. febr. 17. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
29c fokos a víz, és egy külön vödör vízben szoktam próbálni etetni.
2013. febr. 17. 17:05
 6/10 anonim ***** válasza:
és az orvos mit mondott, mit adott neki?
2013. febr. 17. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha annyira meg szeretnéd menteni, már rég elvitted volna állatorvoshoz... Egy hónapja már ilyen? Egy felelős állattartó már egy hét után elvitte volna orvoshoz, ha nem előbb. Látszik, hogy milyen felelőtlen vagy! Ha felépül, akkor inkább ajándékozd el, nem való neked az állattartás!
2013. febr. 17. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nagyon hallgatsz , ezek szerint a 3 hónap alatt még nem vitted el dokihoz. Szerencsétlen csoda hogy még él. Én nem szoktam rosszat mondani másra, most viszont mégis az jutott eszembe, hogy remélem te is otthon fogsz szenvedni minimum három hónapig egy fogfájással.
2013. febr. 17. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Micsoda szemét vagy ne sajnáld a pénzed szegény tekire -.- lehet jelenteni nem érdekel, más nem állhat a háttérben
2013. febr. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
nem vittem el állatorvoshoz, azt hittem sikerül majd házi praktikákkal megoldanom, mert 1-2 éve volt, hogy ugyanilyen beteg volt, de aztán - genny volt a szemében, nem evett semmit, puha volt a páncélja stb.- sikerült meggyógyítanom, és életerő kapott.
2013. febr. 17. 19:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!