Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Sisakos kaméleonról kérdés?

Sisakos kaméleonról kérdés?

Figyelt kérdés

Kb 2 hete van meg.És még lenne kérdésem.Vettem neki lámpákat egy uvb(15 watt) és egy melegítőlámpa 50 watt.


1.Most vedlik.Ilyenkor kell neki adni be kaját vagy nem?Vedlés után meddig nem kell neki kaja?


2.Vedlésnél lejön a bőre vagy kell segíteni levenni róla?


3.Kalcium por akkor is szükséges neki adni ha van uvb fény?


4.Fűtőszál vagy fűtőkő feltétlen kell a terkóba vagy elég neki a lámpa(50 watt)


5.Azt halottam hogy eléggé stresszesek így a kézrevételt kerülni kell mert a stressz miatt meg is halhatnak.Ez igaz?


válaszokat köszönöm.



2013. febr. 18. 18:19
 1/2 anonim ***** válasza:

Hát ha van 28-30 fok az infralámpa alatt, akkor nem kell plusz fűtés. Én szoktam etetni akkoris amikor vedlik. Lejön a bőre, letudja magának húzni, nehogy te lehúzd, mert még betéped és sérülést okozol neki. Ilyen "sera reptimineral C" vitamin port kéne neki adni. Jobb, mint a sima kalcium, mert abban minden vitamin van, és igen kell akkor is ha van lámpája. Nem muszáj minden alkalommal porozni a kajáját, de úgy minden második alkalommal kéne.


Hát én nem tudom mennyire stresszes a kaméleonod, de ha az, azt észreveszed, mert pl ha meg akarod fogni és kilapul, átszínezi magát pöttyösre, meg elkezd fújni, akkor valszeg nem akarja hogy kivedd. Ellenben ha nem csinál ilyeneket, akor ki lehet venni, pl rámásztatod egy faágra. Ált olyan, hogyha a lába elé raksz egy faágat, akkor megindul, és elég kíváncsi állat, szeret néha kijönni a terráriumból és kint mászkálni (ha kint nincs hideg, tehát szerintem inkább nyáron vedd majd ki), csak kint figyelni kell rá, mert könnyen el tud tűnni. Nálam 3x eltűnt. Egyszer a karnis tetején találtam meg 4 méter magason. Egyszer a monitor tetején ült. Barátom amikor leült gépezni majdnem szívrohamot kapott. Máskor meg felmászott egy szekrény tetejére és beült a lámpa alá napozni. Egyébként mindig a fény felé megy. Tehát ha eltűnik, akkor ablaknál, vagy lámpák közelében kell keresni.

2013. febr. 19. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Angie5 válasza:

Vitaminozás részhez mondanék kiegészítést:

Erősen javallott minden alkalommal bevitaminozni a táplálékát. Sera pedig nem a legjobb, mivel mikor bekerül az országba, előfordul, hogy órákig áll a vámon a kamionban, és sajnos kisállat felszerelésként vámolják el, így itthon már nem kerül bevizsgálásra, emiatt egy-egy nyári szállítmány órákig áll a 40 °C-ban és rengeteg értékes ásványi anyag lebomlik, ami így már haszontalan a kaméleon szervezetének.

Én Korvimin-t használok, nincs rá panasz, az állataim egészségesek.

Enni pedig minden nap adj az állatnak, vedlési időszakban is!

UVB lámpa segít felszívódni a porban lévő vitaminok jó részének, így az is fontos, de NEM helyettesíti a vitamint.

50 Watt-os izzó megfelelő hőmérsékletet biztosít az állatnak, nincs szükség más hőforrásra. Ha fázik közelebb fog húzódni a lámpához, ha pedig melege van távolabb téblábol.

Stresszről és kézbevételről teljesen helytálló az előző hozzászólás. Nagyon pici korában egyébként még nem tanácsos elkezdeni kézhez szoktatni, ilyenkor előfordulhat, hogy elpusztul a sok "nyúzástól" várj egy kicsit, amíg elkezd növögetni.

Barátságos szelíd állatok egyébként többnyire, nem nehéz kézhez szoktatni őket.

2013. ápr. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!