Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Madagaszkári tarka gekkó?

Papa777 kérdése:

Madagaszkári tarka gekkó?

Figyelt kérdés
2 napja vettem egy madagaszkári tarka gekkót. Hüllőm még sosem volt, de van sok más állatom. Vettem neki fát, amiben elbújhat, és akváriumban van.Jelenleg egy kislámpával világítom, enni tücsköt adok neki "kevert viteminnal bepanírozva"//reggel éseste adok neki 3-3 tücsköt. Tudom hogy lehet neki bedobni macskaalmot, hogy mészt nyerjen ki belőle. Spriccolóval spriccelem a homokot, és a követ, hogy párás legyen. Jelenleg ennyit olvastam más oldalakról. Akinek volt, vagy van gekkója, mégmit ad neki? Vagyis mit kellene még vennem, vagy adnom neki?

2013. febr. 18. 21:43
 1/6 A kérdező kommentje:
20x20x20 as akváriumban van jelenleg, de ahogy látom majd hogy nő, nagyobbat veszek.
2013. febr. 18. 21:49
 2/6 anonim ***** válasza:
Már most vegyél neki nagyobbat, kínzás ekkorában tartani!
2013. febr. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Oké igyekszem, de egyébként még nagyon baba, kb 5cm
2013. febr. 19. 06:14
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem nincs olyan állatom, de rákerestem, és szerintem a homokot nem kell bespriccelni vízzel. Félsivatagos részen lakik, tehát nem kell bele nagy páratartalom. Elég ha a tálkájában van víz, meg esetleg az egyik oldalfalat spriccelni néha.

http://www.youtube.com/watch?v=l8rvjaGf2ww


Én tennék fölé egy 13 Wattos repti glo 5.0 UV-s izzót, mert napot nem lát az életben, és napra minden hüllőnek szüksége van, ahhoz, hogy a D vitamin be tudjon épülni a szervezetébe, meg az A vitamin, ami az étvágyát javítja. [link]

Én ez alatt tartottam a sisakos kaméleont, aki szintén félsivatagosabb helyeken lakik.


Azért lenne jobb egy nagyobb alapterületű terrárium vagy akvárium, mert abban tudnál csinálni egy melegebb (lámpa alatti), és egy hűvösebb részt. 30 literben ugye ezt lehetetlen ezt megoldani.


A fő eledele a tücsök legyen, viszont a változatosság miatt kapjon néha mást is: sáskát, viszamoly lárvát és néha liszkukacot.

2013. febr. 19. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
miért ne látna életében napot nálunk nem süt a nap ? :D én speciel az ékszertekimnek spot lámpát nyomatok mert nyáron úgy is megy ki kerti tóba , és ez így tökéletes de ezt az állatott nem ismerem
2013. febr. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Szöcskét/sáskát lehet neki adni?
2013. febr. 28. 21:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!