Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » A királyteknősömnek (3 cm-es...

A királyteknősömnek (3 cm-es páncélja van), eléggé puha a páncélja. Könnyen hajlik. Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

Nemrég vettem egy királyteknőst, még nagyon fiatal, és puha a páncélja. Főleg a széle, könnyen hajlik, meg a hasánál is puhább a páncél. A hasán van egy homorú mélyedés. A bal felén jobban bemélyed. Ez természetes? Vegyek neki kalciumot, hogy erősödjön? Mit ajánlotok?

Az ugyanekkora sárgafülű teknősömnek kemény a páncélja, semmi baja nincs.


2013. febr. 20. 19:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Vegyél kálciumot,és szerintem mutasd meg dokinak,mert nekünk a kicsiknek és kemény a páncéljuk is meg a hasuk is.
2013. febr. 20. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
2013. febr. 20. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
23%

Vitaminhiány adj neki húst , másik nap karalábét vagy petrezselymet sárgarépát kelkáposztát vagy gyermekláncfűt !

De előtte mosd meg alaposan!!

2013. febr. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
29%
És a fény hiány miatt is naposabb helyre rakd!!! Mert elpusztulhat egyik barátnőmének is így volt !! Agy neki húst másik nap meg zöldséget! Szárazat egyenlőre ne!!
2013. febr. 20. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

EGY könyv ezt írja : UV sugárzással elkerülheted a további károsodást!

Gyógyulási esélyek:elég kevés esély van a gyógyulásra mert későn veszik észre

FONTOS HOGY EZT BETARSD TEHÁT:

-UV LÁMPA

-ZÖLDSÉG

-PÁNCÉL ERŐSITŐ(AKVARISZTIKÁBÓL)

-HÚS SZÁRAZAT ENYENLŐRE NE !!

2013. febr. 20. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Csak húst kapnak enni.(kagylót, halat, garnélarákot. fagyasztott mind) Teknőstápot csak nagyon ritkán, és csak nasinak kapnak, de nem is nagyon kedvelik. Naponta egyszer kapnak enni, ennyi elég is nekik, a sárgafülűm akkor se eszik mindig. De a királyteknős az rendesen lakmározik, a kagyló a kedvence.

A zöldséggel, gyümölccsel már próbálkoztam (uborka, répa, alma, saláta, banán, spenót, paradicsom) egyáltalán nem hajlandóak megenni, pedig kevertem nekik húsfélével is. Inkább akkor nem esznek semmit. Hogy tudom elérni, hogy megegyék?

Fény hiány nem lehet, van bent nekik UV-B lámpa az egész akváriumot bevilágítja, jó hosszú, meg egy melegítős, kifejezetten hüllőknek való lámpa, egy nagy kő fölött, amit előszeretettel használnak. Minden már a kezdetektől van nekik.

A vízmelegítő 28 fokon megy. Úszkálnak, napoznak, ásnak a kőben, teljesen jól érzik magukat. Viselkedésre teljesen normálisak, annyi van, hogy a királyteknősnek puhább a páncélja.

Nem régóta, csak egy hete vannak nálam a babák :) De korábban is voltak teknőseim. Csak nem ilyen kicsik...

Bejárom majd a helyi állatkereskedést, utána nézek mindennek. Kipróbálok mindenfélét, hátha használ. A probléma csak az, hogy itt kint nem tudom, hogy mi milyen minőségű...

2013. febr. 20. 22:52
 7/14 A kérdező kommentje:

De így akkor éjszakára is menjen nekik valamelyik lámpa?

Eddig mindig le volt kapcsolva, így tudtak aludni.

2013. febr. 20. 23:45
 8/14 anonim ***** válasza:
Vitaminhiány lehet! :(
2013. febr. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Figyelj az lehet a baj hogy nem adsz nekik zöldséget!!

Nem sok az esély hogy meggyógyuljon :(((

2013. febr. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Szerintem az akvarisztikában lehet kapni páncél erősítőt ettől pedig újra kemény lesz a páncélja olyan is van hogy kenhető formában!!

Ne habozz mert tényleg az életével játszol!!

mennyi időnként eteted????

2013. febr. 22. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!