Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Hol lehet kapni vörösfűlű...

Hol lehet kapni vörösfűlű ékszerteknőst?

Figyelt kérdés
Aki tudja írjon!

2013. febr. 20. 21:15
 1/10 anonim ***** válasza:

már nem lehet szinte sehol be van tiltva az árusítás mázlim h nekem van

de be van tiltva max tenyésztőnél találhatsz

2013. febr. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
De miért tiltották be??? :O Én is olyat akartam mert anno tesómnak is az volt. De végül még régebbi szülinapomra kaptam sárga fülűt.
2013. febr. 21. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Mert aki nem bírta tartani a tavakba engedte őket vagy helyi kisvizekbe és a mocsárteknősöket kitúrták a helyükről
2013. febr. 21. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Közben utána jártam. Ezt nem tartom a legjobb megoldásnak. Ennyi erővel az aranyhalakkal is ez a helyzet. Meg úgy az összes kóbor állattal. Ugyan úgy kitehetik a sárga fülű tekiket is... :/
2013. febr. 21. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
hát mondjuk az unio tiltja a behozatalát a mocsárteknősök miatt :/ itt
2013. febr. 21. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy ez nem a kérdésre a válasz:


De ezt kicsit hülyeségnek tartom. Értem én, hogy sokan szabadon engedték őket, így más teknős fajoktól (mint a mocsári) elveszik a területet, élelmet...

De ennyi erővel a sárga fülű ékszerteknősöket is kitehetik a tavakba...


Szóval ezen logikát követve szépen minden állatot betiltanak? -.-

2013. febr. 22. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Egyelőre még ott tartunk, hogy az aranyhal nem túrta ki az akármilyen halat a tóból, folyóból. Egyébként ha akváriumi körülmények közül te eleresztesz egy halat, annak nem sok esélye marad a túlélésre.


Ellenben régebben szinte csak vörösfülüt lehetett kapni, ergo mindenkinek az volt. Aztán ha megunták, elengedték, és szépen elvette a helyet a mocsári teknős elől, alkalmazkodott a körülményekhez, és szépen megtelepedett hazánkban. Szaporodásra is képes a tavainkban.


Manapság azért már nagyobb arányban vannak felelős állattartók, kevesebb állatot engednek szabadon csak úgy.

De ha idővel a sárgafülű is elterjed az országban szabadon, majd azt sem lehet kapni.


[link]

2013. febr. 23. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Debrecenben a Nagyerdőn miért vannak akkor aranyhalak már.. úgy 10 éve? :D

Nem mindegyik éli túl de azért akad...

Azt nem tudom, hogy mennyivel van több felelős állattartó, én speciel nem érzékelem, hogy kevesebb volna az idióta állattartó sajna. :(


No de mindegy, végül is nem ez volt a téma. :)

2013. febr. 23. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerintem érzékelhetően csökkent a felelőtlenek száma, legalábbis a környékemen ezt tapasztalom.


Egyébként az aranyhal ilyen szempontól pont rossz téma, mert eredetileg ő tavi hal, tehát neki eleve az a jó, ha egy nagy tóban van. És ő túléli simán a befagyott tóban is, életkora pedig elérheti a 20 évet.

De ha pl egy guppit elengedsz, vagy mollyt (csak hogy a leggyakoribb fajtákat említsem), az nem éli túl, mert legkésőbb télen elpusztul a hideg vízben.

2013. febr. 24. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ez is igaz. Annyira nem vagyok otthon a halakban. Csak ezt azért említettem, mert tudomásom szerint azért az aranyhalakat sem kéne elengedni, ha egyszer otthon tartja az ember. :/
2013. febr. 24. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!