Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » A fedett terráriumban nem...

A fedett terráriumban nem fülled be a levegő?

Figyelt kérdés
Fedett terráriumot szeretnék a pézsmateknősömnek, de félek hogy nem lesz elég oxigén neki és rosszul fogja érezni magát. Azért szeretnék fedettet ha lesz macskám ne tudja kihalászni véletlenül se :D Mi lehet a megoldás erre?
2013. febr. 25. 20:12
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Talán ha tudnál otthon egy hálós tetőt barkácsolni és súlyokat helyezni rá. Nekem a sikló terráriuma egy akvárium volt, néhány saroklemezzel és egy nagy darab fémhálóval megoldottam a tetőt és téglákat helyeztem a sarkaira.
2013. febr. 25. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Én ilyet csináltam műanyag lemezből, kifírkáltam egyenként a lyukakat, de ez egy macska súlyát nem bírná meg, ha ott ugrálna rajta.

[link]

[link]


Esetleg ha tudsz venni perforált vaslemezt:

[link]


Vagy alminiumot az jobb, mert nem rozsdásodik:

[link]


Ilyeneket még nem vettem soha, de elvileg valahol árulják ezeket is. Árat nem tudom, hogy megéri e venni, vagy túl drága.

2013. febr. 26. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

ezek a fémrácsok is klasszak, erősnek néznek ki

[link]

2013. febr. 26. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

csak azért nézegetem, mert nekem is kéne, csak máshoz

[link]

2013. febr. 26. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
a fedett terráriumokon van szellőzőrács amin keresztül kap elég levegőt.
2013. febr. 26. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen :D
2013. febr. 26. 17:39
 7/10 anonim ***** válasza:

Hát nekem van egy terráriumom, amin gyárilag olyan kicsi rács volt, hogy a békám majdnem megfulladt benne. Beszagoltam párszor és elég fülledt szag volt bent.

Tegnap elmentem a 1094 Budapest, Ferenc krt 37. Hermes boltba. [link]


Vettem szép fémrácsot és kicseréltem a terrárium tetejét, FBS-el ráragasztottam. Tök jó lett :D


A fémrácsnak 2600 Ft métere ha jól emlékszem.

A műanyag nyúlrácsnak, a műanyag- és a fém szúnyoghálónak 650 Ft métere.


Ezek ilyen 1 méter széles tekercsben vannak, és lehet vágatni belőle kevesebbet is, tehát ha csak fél méter kell, akkor annyit :)

2013. febr. 27. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
De ott még a szúnyogháló is amit árulnak egy nagyon erős darab. Nem ilyen gagyi.
2013. febr. 27. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Úgy csináltam meg, hogy kb a fele üveglap + fele rács.


Eddig meg úgy volt, hogy tök nagy üveg lap volt rajta és csak egy 5 centis rács. Én nem tudom azt hogy gondolták.

Azért kell az állatoknak levegő. Nem szeretnek bepenészedni.

2013. febr. 27. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én olyat is láttam ahol Pc-ventillátor is volt téve, bele volt fabrikálva az üvegbe.
2013. febr. 27. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!