Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » SOS! Mennyire nagy probléma...

SOS! Mennyire nagy probléma az, hogy a királyteknős páncélja széle puhul?

Figyelt kérdés
Nem olyan régen kaptam,és vettünk az akváriumba egy teknős alakú kálciumot.Tegnap kitakarítottam a helyét,és így a régit nem tettem vissza.Veszek egy újat!De a kálcium mellé szív-mixet is vegyek?Nem lesz baja neki?Nagyon aggódom érte.

2013. márc. 2. 22:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nagyon nagy baj! Jó lenne, ha vennél neki egy UV-lámpát, és alá valami szigetet, hogy ki tudjon menni napozni!
2013. márc. 2. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm,sziget van neki,az állatkereskedő azt mondta,hogy nem kell neki olyan lámpa,ezért nem is vettünk.

Tehát akkor olyan lámpa,zöldség,szív-mix,és minden rendben lesz?

2013. márc. 3. 08:17
 3/11 anonim ***** válasza:
Hát meg a calcium-por.
2013. márc. 3. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Hívj egy olyan állatorvost amely kijön a házhoz.Lehet hogy páncélpuhulása van.Az általában halálos kimenetelű.
2013. márc. 3. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Csak az a probléma,hogy nem Budapesten,és nem is a környékén.Nincsen a környéken olyan orvos,aki foglalkozna vele... :( a calcium-ot milyen formában adjam neki? És milyet?
2013. márc. 3. 20:07
 6/11 anonim ***** válasza:
Rászórod a kajájára. De az uv lámpa is fontos!
2013. márc. 3. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
És ha a vizbe teszem?és milyen calciumot?
2013. márc. 4. 16:44
 8/11 A kérdező kommentje:
Vettem neki tablettát,ami erősíti a páncélt,és a csontokat,teknős alakú kálciumot.UVA vagy UVB lámpa kell neki?(az eladó azt mondta,hogy szerinte nem fontos,mert hogy 10en x éves teknősei vannak,mikor kicsik voltak,nekik is kicsit puha volt a páncéljuk,és nem volt lámpájuk sem.)
2013. márc. 5. 17:55
 9/11 anonim ***** válasza:

A szív mix mellé normális kaját is adj neki:fagyasztott halat,mert abban van a számukra elengedhetetlen kálcium.

Lámpa pedig kell nekik,ahol tudnak napozni.

És néha csirkemájat is adhatsz nekik.

2013. márc. 6. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Persze,mindig kap fagyasztottat!meg ka gammarust is,azt imadja:) es nem sziv-mixet,hanem pancelerosito tablettat ajanlottak neki,ugyhogy azt kap,de nem tudom ravenni,hogy megegye.otletet tudnatok mondani?megkostolta,es otthagyta..:(
2013. márc. 6. 15:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!