Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » S. O. S. Mi ez a teknősbébi...

S. O. S. Mi ez a teknősbébi nyakán?

Figyelt kérdés

Kb. egy hónapja vettem 2 pici hieroglifás ékszerteknőst a TerraPlazaról. Pár héttel azután, hogy megvettem őket, észrevettem, hogy mindkettőjük nyakán egy furcsa és elég nagy dudor nyomja fel a bőrt, ami a fejükre húzódik (kb. kisteknősszem nagyságú).


Később amikor kinyújtották a nyakukat, láttam, hogy ez egy fehéres, kerek, kavicsszerű izé, de mintha nem lenne hozzánőve a bőrhöz. Leszedni nem lehetett és nem akartam fájdalmat okozni a kicsiknek. Olyan volt, mintha valami kiharapott volna belőle egy darabot és a húsa ott fehérlett volna.


Nemrég észrevettem, hogy ez az izé kezd kitüremkedni, mintha ki akarna esni. Kivettem a kisteknőst és ahogy megpiszkáltam, kiesett. Most egy nagy lyuk van a helyén. Mi lehet ez? Elmúlik? Kezelni kell?


2013. márc. 3. 19:03
 1/2 anonim ***** válasza:
Hívd fel az állatkereskedést ahol vetted.valószínűleg ők meg tudják mondani kell -e vinned dokihoz ezzel a problémával a teknőcöket.Viszont valószínű hogy tudnak adni a kereskedésben rá gyógyszert.Érdemesebb először ezt megpróbálni,mielőtt pár ezret kifizetsz a dokinak:)
2013. márc. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
dr. sátorhelyi tamás
2013. márc. 4. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!