Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Leirnatok mindent az ekszertek...

Leirnatok mindent az ekszerteknos tartasarol?

Figyelt kérdés
2013. márc. 9. 16:22
 1/3 anonim ***** válasza:
huh, nekünk volt és nem vágnék bele újra. Nagyon különös igényi nincsenek, csak egy kis száraz rész, amin napozhat és hogy a víz mindenképp legyen 20 fok fölött, de jobb a 24-28. Lehet venni kis minivízfűtőtestet nekik, ami az akvárium szélére tapad. Főleg édesvízi hallal jó etetni + rovarlárva, néha egy kis salátalevél, vagy állatkereskedésben ilyen célra kapható hínár szerű cucc. Érdemes venni olyan vitaminos teki kaját is, mert nekünk is vitamin hiányos lett, begyulladt a kis szeme aztán vitamininjekcióra kellett hordani szegénykét. Amiért nem vágnék újra bele, az az, hogy baromi nagyra nő. A végén szinte képtelenség akkora akváriumot venni, ami elég neki. Aztán azt a hatalmas akváriumot nehéz és bajos takarítani is és ezt úgy 20 évre vállalod. Ha rám hallgatsz, akkor körbe nézel, hogy van-e valami olyan elérhető teknős faj, ami nem nő ekkorára.
2013. márc. 9. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Szerintem vegyél egy könyvet amiben pontosan le van írva minden. De azért adhatok pár tippet ami nincs bent a könyvekben.

- a terráriumukban a víz mindíg tiszta legyen és legyen egy kis rész ahol tudnak napozni...ehez nem árt egy infralámpát vagy egy erősebb lámpát fölé tenni de én pl nappal mindíg kitettem a szobába a tekiket és úgy megtalálják a megfelelő napozásra alkalmas helyeket. De ennek az a hátránya hogy keresheted egy idő után meg takaríthatsz utánuk.

- Az etetést egy másik lavorba vagy kádba érdemes csinálni és nem a terráriumba mert elég nagy koszt hagynak maguk után.

- nyers húst, halat, salátát, teki tápot és ilyeneket lehet nekik adni...nagyjából mindent megesznek csak vigyázz az ujjadra mert elég éles a szájuk. És nem árt rajtuk tartani a szemedet ha többen vannak etetésnél mert nekem 2 tekim volt és az egyik mindíg elzavarta a másikat.

- télen téliálmot alszanak ilyenkor érdemes akár a hűtőbe tenni vagy valami hidegebb helyre tenni kb 0 C-os hőmérsékletre. Mi pincébe tettük de ismerőseink hűtőbe tették. Nem lesz semmi bajuk!!! Csak heti egyszer azért érdemes ránézni hogy felébredt e. Vagy ha kertitóba szeretnéd tartani ott nyugodtan hagyhatod télen is.

Kb ennyi. Nem túl kényes állatok és szobában is lehet tartani. Nekem több évig volt teknősöm és állandóan követett ha hazajöttem és imádta ha a hasát simiztem :)

2013. márc. 9. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Google a barátod
2013. márc. 9. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!