Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mikor takaritsan a teknősömet?...

Mikor takaritsan a teknősömet? Többi alul!

Figyelt kérdés
Van egy másfél éves sárgafülű tekim, aki 15cm. Tegnap este hoztam el, evett is már tegnap szárított halat.Ma vettem több ételt neki. KÉRDÉSEM! Minden nap etessem, vagy csak 2 naponta? A vizet mikor cseréljen? Mivel tegnap lett, de most olyan zavaros! Mit tegyek?
2013. márc. 12. 17:33
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nyugodtan etetheted kétnaponta. Felnőtt korában pedig elég 3 naponta is.


A takarítás kb hetente, másfélhetente ajánlott. Ha van szűrőd, akkor ki lehet nyújtani 2 hétre is. A víz zavarodása ellen én azt ajánlom, hogy amikor eteted, vedd ki az akváriumából, és rakd külön helyre, mondjuk egy lavórba, vagy ilyesmibe. Ebbe rakj a saját vízéből annyit, hogy a feje kinn legyen a vízből. És ott etesd meg, várd meg, míg ürít, és mehet is vissza a helyére. Így tovább tiszta lesz az akvárium.

2013. márc. 12. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

De az a hártya van a vízbe,ami a páncélja alól jön ki.

Hazaértünk,és beletettük a vizbe,és mikor adtuk volna a halat neki,már hártyás volt a víz!

2013. márc. 12. 18:07
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Páncélja alól hártya? Mire gondolsz?


Mennyi vízben van a teki most?

2013. márc. 12. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Szia.Ellepi a páncélját,annyi vízbe van.Kevesebbet tegyek vagy többet??
2013. márc. 13. 17:19
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Kevés. 15cm-es teknős már elég nagy ahhoz, hogy nagy vízben legyen, szóval én olyan 30cm-es vízoszlop magasságot ajánlok. Ebben meg is tud fordulni, szóval ez már ideális.

Ja, és ehhez kell egy kimászó, száraz rész, ahova ki tud menni napozni (vagyis befeküdni a lámpa alá, ami teknősök megfelelő páncélnövekedéséhez elengedhetetlen). Ugye van kimászója és lámpája? :)

2013. márc. 13. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A már leírtakon túl pedig arra is figyelj, hogy ne száraz kajával etesd csak, hanem nyers fagyasztott hallal, néha zöldséggel.
2013. márc. 14. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Igen van sziklája,lámpája-vizmelegítője,és már vizforgatója is.

Milyen zöldséget adhatok neki??

2013. márc. 22. 11:24
 8/9 anonim ***** válasza:

Az én tekim nagyon szereti a reszelt répát,banánkarikákat,uborkát.

Az enyém pont nem,de a teknősök általában szeretik az almát is!

2013. ápr. 4. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia,

15 cm az már majdnem felnőtt, én hetente etetem őket fagyasztott kishallal. Két etetés között kapnak zöldségeket, esetleg valami szárított nasit. Vegyél vízszűrőt, megkönnyíti az életed. A külön etetést pedig tényleg megéri kipróbálni, nekem most éppen a lavórban esznek.

2013. ápr. 14. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!