Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Sisakos kaméleon SOS? Beteg...

Sisakos kaméleon SOS? Beteg lenne?

Figyelt kérdés

Mivel még kezdő kaméleon tartó vagyok nem tudom hogy betegség-e.


A kis kamim(talajon aludt) és most nincs nyitva a szeme pedig lámpafény van nála.A kaját sem eszi meg.Betegség lenne?Vagy vedleni fog?Hétfőig várjak hogy lesz-e változás vagy már előbb el kéne vinni állatorvoshoz?



2013. márc. 14. 18:34
 1/6 anonim ***** válasza:

Hali

mivel a talajon aludt,szerintem csak le van hülve,de ha nem hiszel ebben,vidd el orvoshoz.

2013. márc. 14. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Milyen lámpája van? Repty glo 5.0 kell fölé, ami ad le UV fényt is. A kajáját vitaminporozni kell. És legalább 28 fok legyen bent, különben fázik.
2013. márc. 14. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Ez a két lámpája van


repti sol 10.0 UVB 15 watt

repti zoo repti day light lamps melegítő lámpa 50 watt


A tücsköket sera reptil reptimineral H porral szoktam porozni.

2013. márc. 15. 10:11
 4/6 A kérdező kommentje:
Most a virág tetején van a a melegítő lámpa alatt.De a szeme még mindig csukva.Éjszaka ismét a talajon aludt.éjszakára is kéne neki melegítő lámpa lehet ez a baj?
2013. márc. 15. 10:15
 5/6 anonim ***** válasza:

Madagaszkáron is élnek kaméleonok, ha nézed az időjárását 24-30 fok közt szokott lenni. [link]


A kaméleon elég fázós kis jószág. Kb annyira, mint ruha nélkül egy ember. Tehát egy fűtőkövet betehetnél, ami megy folyamatosan. Ez nem fogja 26-28 foknál följebb emelni a hőt, attól függ mekkora a terrárium, amit be kell fűteni vele, de kicsit melegít éjjel is. Valószínűleg pont jó lenne neki. [link]


Én vettem ilyet gekkóhoz és nagyon szerette, sokszor rá is feküdt. A kaméleon is odahúzódna a meleghez, ha fázik.

2013. márc. 15. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Szia!

Nekem is van kaméleonom és akkor szokta ezt csinálni ha melege van.Így hűsöl. Az enyém van hogy szinte egész nap alszik így csukva van a szeme. Vagy pedig lehet,hogy folyadék hiánya van. Szoktál neki spriccelni be vizet? Milyen növény van bent neki?

Egyébként én úgy tudom,hogy mikor betegek,sárás színűek leszek. Mikor meghalnak akkor teljesen kisárgulnak:(

2013. márc. 20. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!