Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Egy akvárium lehet alkalmas...

Egy akvárium lehet alkalmas hüllőtartásra?

Figyelt kérdés

Valószínűleg nem szokványos kérdés, de azon gondolkodtam, hogy mivel van egy régóta nem használt akváriumom, amiben nem szeretnék halakat tartani, esetleg alkalmas lehet-e valamilyen hüllőnek. Az akvárium 60*40*40-es méretekkel rendelkezik.

Szeretnék egy dekoratívan berendezett környezetet kialakítani és szívesen nyitnék a hüllők irányába, de persze ez leginkább az állaton múlik, hogy hogy viszonyul a felülről érkező "támadáshoz", ha benyúlnék hozzá. Az én igényem leginkább az lenne, hogy kézbevehető legyen és szelídíthető. Régi vágyam a gabonasikló, de gondolom neki nem elég hosszú a 60cm. Esetleg leopárdgekkó? Ami kezdőknek is ideális lehetne.


Köszönöm a válaszokat előre is.


2013. márc. 28. 15:17
 1/4 A kérdező kommentje:
Még annyit kifelejtettem, hogy csak egy egyedet szeretnék tartani (akármilyen állatot ajánlotok). A szakállas agámáról olvastam még, hogy kezdő hüllőtartóknak alkalmas lehet, ő tudná kedvelni az adott körülményeket?
2013. márc. 28. 15:24
 2/4 anonim ***** válasza:

Hali.

Szakinak nem jó az az akvárium/terrárium,mert alapból az agáma hossza is el fogja érni az 50-60cm-t.

Leopárd Gekkónak ideális lehet a 60*40*40cm ;)

Vagy jó lehet pl: valamilyen ékszerteknős,tarka gekkó..:)

2013. márc. 28. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Hú:) Ennyire még nem néztem utána, azt hittem kisebb marad:))

Köszönöm a válaszod!

2013. márc. 29. 08:17
 4/4 anonim ***** válasza:
szia:) a leopárdgekkónak kelleni fog háttér is,amire fel tud mászni.szóval mielőtt megveszed az állatot,érdemes körül nézni,biztos találsz valakit,aki megcsinálná neked:) én például már eleve úgy vettem meg,és igaz,nem leopárd,hanem madagaszkári nagy nappali gekkóm van,de imád rajta mászkálni.unokatesómnak leopárd van,és az övé csak azon van...amúgy a madagaszkári nappali gekkót is csak ajánlani tudom,nagyon aranyos:)
2013. ápr. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!