Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Annyira szeretsz egy teknőst...

Annyira szeretsz egy teknőst hogy inkább elengeded? Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Tavaly voltam állatkertbe itt Győrben,annyira szép helyük van az ékszertekiknek akik nagyok, egy hosszú folyó,mellette füves rész,oda süt a nap,van árnyék is és rengeteg teki. Nagyon tetszett.

Itt van az én kettő teknősöm akkora mint a tenyerem mindkettő,szeretem őket nagyon,de be vannak zárva egy terráriumba,fényt alig kapnak mivel a biztosítékom nem bírja az izzójukat,egyszer fel is robbant, egész nap csak fekszenek,vagy egymáson vagy a kilépőn..

Ha kiveszem őket akkor csak befutnak egy sötét helyre,meg hát kutyám is van nem akarom hogy elkapjon tőlük valamit.

Szerintem szenvedés nekik hiába vannak meg pont 2 éve, és arra gondoltam mi lenne ha odaadnám őket az állatkertnek ahol szuper helyük lehetne a fajtársaikkal?

Télen az állatkert hova rakja őket? És nem bántanák őket a többiek?

Ez csak egy ötlet,nem biztos,csak úgy érzem ott boldogabbak lehetnének mint egy bezárt lakásba..


2013. ápr. 1. 10:35
 1/10 anonim ***** válasza:

Nyáron csinálhatsz nekik egy kis bekerített medencét az udvaron ahol jól érezhetik magukat.


Nekem is két tekim van, de már olyan nagyok, hogy nem férnek el a lakásban terráriumban. Ezért nyáron a kerti tóban vannak, télen pedig a pincében egy dézsában alszanak téli álmot.


Bármit teszel velük, csak szabadon ne engedd őket! Mert azzal hozzá járulsz az őshonos mocsári teknős kipusztulásához!

2013. ápr. 1. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Sajnos panelba lakok ezért is írtam.

Mit ne csináljak és miért?:O

2013. ápr. 1. 23:22
 3/10 anonim ***** válasza:

Szabadon ne engedd őket egy tóban, patakban...

Azért, mert táplálék konkurensei a hazai mocsári teknősöknek. Sokkal erőszakosabbak náluk, ráadásul ha szaporodni is elkezdenek majd, akkor teljesen kiszorítják őket.

Ez bizony valós probléma, mert egyesek a megunt tekiket kiteszik egy természetes víznél, hogy megszabaduljanak tőlük.


(Valószínüleg ennek a megakadájozására fogadják be az állatkertek őket.)

2013. ápr. 2. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

az akvàriumban mennyire mély a víz? van egy ismerősöm két elég nagy teknőse van de csak annyit tesz bele h el sem lepi őket teljesen.

szerintem az én két teknőcöm sokkal boldogabb es sportosabb mert (nagyok már) eleg mely vizuk van es folyton uszikálnak. emellett az apukám csinált bekik egy olyan napozòhelyet (nekik sincs lámpájuk) hogy a viz szintje folott van egy vastag uveglap rajta műfű és erről az egészről lóg le egy palló amin felmehetnek, így mégtöbb helyük van úszni mert alá is bemehetbek.

mind a ketten életvidám eleven teknősök.

(ha szeretned küldök az akváriumròl képet meg h h van megoldva a pallò és a kilépő, írj priviben)

2013. ápr. 3. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Én is annyit rakok be nekik hogy kint legyen a fejük,nem szeretnek teljesen elmerülni:)

Kilépő meg necces,igazi szökevények,egymásra állnak és úgy szöknek nem akarom hogy leessenek az asztalról :S

2013. ápr. 4. 10:31
 6/10 anonim ***** válasza:
szia! nekem ugyan csak egy tekim van, de óriási! egy kb 280-300 literes akváriumban van, 45 cm a víz mélysége, imádja. alján kavics, szép kimászó, ami az akvárium falához van erősítve, felette meg egy éjjelfoszforeszkáló-nappal uv-t kibocsátó energiatakarékos izzó van. nagyon jól érzi magát :)
2013. ápr. 4. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
nem értem, ha kevés benne a víz, hogy másznának ki az akváriumból? mekkora helyen vannak most?
2013. ápr. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Foggalmam sincs őszintén mekkora a terráriumuk, akkor szöknek ha kilépőjük van felmászik a kilépőre a kisebb, a nagy rá,rácsimpaszkodik a terrárium szélére és onnét ki tud mászni csak ilyenkor visszateszem óvatosan eléggé mert harap ha csak hozzáérek..

Tehát a kilépőt ki kellett vennem,én kivenném őket szívesen, ki is szoktam de csak befutnak egy sötét helyre,meg alig tudom visszarakni a nagy agressziója miatt.

Ezért gondoltam hogy nálam,hiába szeretem őket meg beszélgetek hozzájuk, ők azért nem egy hal kategóriák hogy egész nap csak üljenek a vízben,nem?

Mit fognak fel ők a világból?

Ja másik mániája amit élvezet hallgatni,hogy felmászik a falra,visszacsúszik,felmászik,visszacsúszik. Plattyogás meg kopogás hallatszik fél napig:D

2013. ápr. 4. 15:54
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem elég nekik akkora víz, hogy kilógjon a fejük. Kb 10 éve én is a győri állatkertben akartam kiengedni a teknősömet, mert ugyanezt éreztem mint te. Aztán inkább építettünk egy nagy kerti tavat (vízfelület kb 10 négyzetméter), van benne másfél méteres mélység is, és szeret leúszni. Ezért mondom, hogy nem elég nekik az a kis víz, amiben a tieid vannak, pláne ketten. Én is imádom a teknősöket és a szívem szakadt meg, hogy egy kis akváriumban kellett lennie. Azóta vannak társai is. Tudom, hogy nem szeretnél megválni tőlük, de a győri állatkert tényleg nagyon jó teknősös tóval rendelkezik, biztos, hogy boldogabbak lennének ott. Ott megkérdezheted, hogy mi lesz velük télen, és továbbra is vehetsz nekik kaját. :)
2013. ápr. 4. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
ne haragudj, de arra nem gondoltál még, hogy vegyél egy nagyobb terráriumot, és rá egy tetőt? ez nem egy nehéz dolog.. a mi kimászónk 45 centi magasan van, és még így sem tud kimászni, ezért gyanítom, hogy nagyon alacsony falú helyen vannak..
2013. ápr. 4. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!