Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Beteg a fiatal gekkóm?

Beteg a fiatal gekkóm?

Figyelt kérdés
Van egy kis leopárd gekkóm, kb 10 centi hosszú. Az a baj vele, hogy pontosan egy hete semmit sem eszik. Van lisztkukacom, de rá sem hederít.3 napja megevett egy tücsköt, de kihányta egészben. Nem látom, hogy beteg lenne, aktív és iszik is rendesen. Mi baja lehet?
2013. ápr. 9. 21:32
 1/3 anonim ***** válasza:

Mióta van meg a gekkó? Sokszor ha új helyen vannak, kell nekik 1-2 hét mire teljesen megszoknak. Nyugodtan várj egy kicsit, és próbáld újra. Ne zargasd feleslegesen egyelőre. Szép lassan kell közeledni. Ha fiatal a gekkó, akkor a lisztkukacot csak jutalomnak add, mert a kitint nehezen emésztik a gekkók.


Tücsöknél nagyon fontos a méret: egy 10 centis gekkónak 4-6 méretű tücsköt etess. Calcium porral szórd meg.


Ha régóta megvan a gekkód, akkor viszont kicsit aggódnék. Várj egy kicsit akkor is, max 1 hetet. Próbálj körülnézni, lehet-e valami a gond. Stresszes? Kicsi a hely? Túl meleg van? Túl hideg? Reggel eteted mielőtt felmelegedne? Székletet ürít rendesen?


Ha mindez rendben van akkor csak próbálkozz máskor.

2013. ápr. 10. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Másfél hete vettem, de h pontosan mennyi idős lehet azt nem tudom. Sajnos egyszer el kellett költöztetnem terráriummal együtt, előtte evett, csak azóta nem.
2013. ápr. 10. 08:20
 3/3 A kérdező kommentje:
A hely nem hinném h kicsi lenne, 60x30as a terkó. Talajfűtő kábelt és spot lámpát használok így olyan 31-32 fok van a legmelegebb részen. Búvó helye kettő is van egy fűtött oldalon egy pedig a hűvösön. Calcium tálat használok, azt mondták a boltban h ez a legjobb. Nem simogatni hanem nézegetni vettem és ha este beteszem neki a kaját már nem is menekül a kezemtől. Úgyh gondolom nem stresszes.
2013. ápr. 10. 08:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!