Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Milyen felszereléseket,...

Milyen felszereléseket, berendezéseket, dekorációkat érdemes beszerezni ha gabonasiklót szeretnék tartani?

Figyelt kérdés

hali


még nem biztos a dolog meg ilyenek de fontolgatom, hogy belekezdek a kutya,macska,rágcsáló és hal tartás mellett a hüllők tartásába is. választásom az általam régóta kedvelt kígyók-ra esett. kutakodtam már a témában és a gabonasiklókra esett a választásom.

namármost...teljes bevásárló listát szeretnék összeállítani a kígyó projecthez. akvarisztikába is úgy kezdtem bele, hogy előtte kérdeztem és olvastam és bevásárlólistát írtam...de a kígyótartáshoz nem tudom még pontosan mik kellenek.


ami tutira kelleni fog listám már van: terrárium, kígyó, lámpa, talaj, búvóhely, kis vizes tálka


na de most jön a bibi (ezekre sehol nem találtam még értelmes választ -.-):

milyen lámpát érdemes beszerezni és abba milyen égőt?

talajnak mit érdemes használni? olvastam sok félét de sehol nem találtam konkrétat...van aki kókuszrostra mások pedig tőzegre és megint mások meg már kukorica alomra esküsznek...

a búvóhely kérdésről sincs fogalmam, miféle búvóhelyet lehet betenni? pl félbe vágott kókuszdiót? (amit akváriumba szoktak rakni)

a vizes tálka fém vagy porcelán legyen?

miről tudom megállapítani, hogy a kicsike kinőtte a terráriumát? (azt tudom, hogy egy kifejlett állatnak mekkora kell de ugye amíg kicsi addig kisebb kell neki)

hogyan érdemes dekorálni? pl mondjuk gyümölcsfaágat be lehet tenni amire felmászhat? (hörcsögömnek szokott bent lenni cseresznyeág)

hogy oldják meg az emberek a teraszos hátteret? (ahova ki tudnak ugye ülni a kígyók) milyen TERMÉSZETES anyagból lehet ezt kivitelezni? (csak természetes anyagokat szeretnék használni) egyáltalán hogy tud felmászni oda?



2013. ápr. 18. 14:40
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
bocsesz az kimaradt, hogy a patkánysiklók is tetszenek. kezdő kígyónak melyik lenne ideálisabb?
2013. ápr. 19. 01:25
 2/13 anonim ***** válasza:
uvb és melegítős égőt talajnak inkább homokot(boltban lehet kapni exo terrásat én azt használom van több nem festett természetes színű, piros: olyan ami ,mojave sivatagban,saharából származik,fekete: kalahári sivatag,indiai óceán szigeteiről származik,sárga:ausztráliai sivatagok,namíbiából származik,) a kókuszrost meg a tőbbi talaj nem olyan jó mert ha lenyeli bélelzáródást is okozhat búvóhelyet exoterrás a legélethűbb minden hüllőmnél ez van vizes tálka is szerintem exo terrásat az is elég élethű szikla szerű nagyobbat ajánlok amibe beletud menni összecsavarodva mert könnyebben vedlik ha előtte fürdött,a terrárium minél nagyobb annál jobb,dekorációt én ugy oldom meg hogy virágföldet teszek a homok alá és kissebb fűfélét teszek bele amik szárazságtürőbb valami alacsony fajta díszfű nem tudum milyen fajta néha meg kell locsolni vagy pozsgásokat is lehet szavannafát tegyél bele, ragassz a háttérbe lapos köveket én fekete színű palát tettem be így és hogy könnyebben felmenjen mellé lépcsősen kisseb palákat ragasztottam (nem tetőhöz használt pala)pl csillámpala,stb én a feketét ajánlom dízsállatkereskedésben általában van
2013. ápr. 20. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

gabonasikló lenne ideálisabb szerintem


remélem tudtam segíteni :)

2013. ápr. 20. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
2013. ápr. 20. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
2013. ápr. 20. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
2013. ápr. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
2013. ápr. 20. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
2013. ápr. 20. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
2013. ápr. 20. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Szia,

a gabonasikló jó döntés: )


1) kígyóknak sokkal jobb ha akvárium alá való fűtőpanelt veszel. 1/3 részét melegítse a terráriumnak. Csak kérlek szépen, "fűtő követ" NE vegyél, megégeti a kígyót.

2) talajnak mindenki mást használ. Ez mindig attól függ, neked mi tetszik/működik. Kókuszrost jó, mert jól tartja a párataltalmat, de ugye annyira ez nem fontos a gabonasiklónak. Az a lényeg, hogy bármit használsz, ne legyen poros ( léguti fertőzés) és ne tartalmazzon semmilyen cédrusos cuccot, mert az ártalmas a kígyóknak.

3) a búvóhelyről is megoszlanak a vélemények... van aki azt mondja, hogy nem szükséges ha a terrárium nem túl nagy, mert akkor nem félnek. ezt inkább külföldön látod, otthon általában a búvóhely a gyakoribb. Búvóhely bármi lehet: egy régi cserép, egy műanyag doboz, vagy drága exo terra kígyó búvohely.

4) A vizes tálka olyan legyen, amit nem tud felborítani. Használhatsz pl PVC csőből egy kis karikát, beledobsz egy műanyag kis tálkát, nem borul fel, ha nagyon koszos lesz csak kidobod. Kerámiából az egyenes oldalút válaszd, mint a kutyástálak.

5) Ez egy jó kérdés. A gabonasiklód nem nagyon érzékenyek a túl nagy helyre, de mégsem ajánlott őket túlméretezett akváriumban tartani. Kezdésnek egy olyan 30 literes akvárium, utána meg lehet felmenni 90-100 köré. Látni fogod hogyha túl nagy az akvárium, elutasítja a kaját és stresszes lesz.

6) Lehet betenni persze, úgy dekorálod ahogy tetszik neked. A fontos része az ami a kígyónak fontos. Hőmérsékleti fokozatosság: meleg rész, hideg rész, vizes tál, és ha gondolod, búvóhely. Vegyél egy thermo/hdyrometer-t is, mert fontos nyomomkövetni a hőm. és a páratartalom válotozásokat.

7) Természetes anyagot nem tudom, de ha beütöd youtubon hogy " snake natural terrarium background", sok csináld-magad ötlet van.


Remélem segítettem!

Nézd meg ezt a videót ha gondolod:

https://www.youtube.com/watch?v=E6wk32jSYvA

2013. ápr. 20. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!