Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Hogy etessem a szárazföldi...

Hogy etessem a szárazföldi görögteknősöm? Részletek 

Figyelt kérdés
Mivel, hogy kinnt tartom, az etetést úgy oldottam meg, hogy egy csempelapra tettem a kajáját. Tavaly nem volt semmi gond, de idén megjelentek a hangyák. Ahogy kiteszem a kaját max 2 percen belül tele van hangyákkal. A béka megijed tőllük, vagy nem tudom miért, fogja magát és visszamászik az árnyékba, vagy napozni, de semmi féle képpen nem akar toább enni. Mit tegyek? Máshol etetni nem tudom, mivel sokszor eszik keveset...segítsetek kérlek

2013. ápr. 21. 11:51
1 2
 1/11 Zolka99 ***** válasza:
Hát nemtudom, enyém nem fél a hangyáktól, ott szokta őket bogarászni. Szerintem máshogy nem tudod megoldani csak ha máshova kap kaját. Vagy megpróbálhatod kiönteni vízzel valahogy a hangyákat, ha elég nagy a teki helye hogy ne álljon vízbe.
2013. ápr. 21. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
MOndjuk így utólag belegondolva, nem fél tőllük, szerintem sem, hanem inkább idegesítik, hogy fejére másznak meg minden...
2013. ápr. 21. 13:57
 3/11 anonim ***** válasza:
ott kezdődik hogy ami jo lenne neki arra nem mennek a hangyák:) nonstop szedett növényeket kéne kapnia.. lohere,lucerna,pitypang,angolperje,tyukhur.. mivel eteted????
2013. ápr. 22. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
tavaly nyáron kaptam olszországból, egy nőtöl aki 30 éve talált egy teknőst, az tett le tojásokat, és azóta szaporodnak nálla szép számmal.Nos én kaptam egy tíz éves hímet a sok közül, ott pedig gyümölcsel és laskával etették. tudom, hogy nem ezt kéne egyen, de gyümölcs és laska keveréken kívül mást nem eszik, így szokta meg, ezt szereti, nem próbálok tenni ellene, hogy szokása megváltozzon, ha eddig nagyon jól elvolt így.
2013. ápr. 22. 12:21
 5/11 A kérdező kommentje:
Másrészt meg örülök is, hogy így szokta meg, mintha "szabadban élne" mer nem kell neki semmi vitamin, se UV lámpa, nagyon jól elvan kinnt télen-nyáron a kifutójában, mászkál egész nap, eszik-iszik, egézséges, minden rendben van vele, csak most, mint mondtam, megjelentek a hanygák és így "elzavarják" az ételétől
2013. ápr. 22. 12:23
 6/11 Zolka99 ***** válasza:

Télen kint van vagy mi a fasz?

Amúgy tényleg nem jó neki ez az étrend.

Fogd meg és erősen nyomd meg a páncélját a hasánál, ha puha akkor bajvan.

2013. ápr. 22. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Az ég világon semmi baja van, kinnt hibernál, semmi gond nélkül végig aludt 6 hónapot, ha eddig így élt, minek változtatni ezen? Ásott magának egy fedett helyen gödröt magának, befeküdt, most, áprilisban valamikor kellt fel, ette az almát meg a laskát, makk egézséges
2013. ápr. 22. 19:40
 8/11 A kérdező kommentje:
helyesírásért bocsi, picit siettem=))
2013. ápr. 22. 19:41
 9/11 anonim ***** válasza:

szerintem ha 10 évig így élt és valszeg a nő összes teknőse ilyen étrenden él és nem csak ez az egy...így valszeg teljesen jó ez az etetési mód is.


egyébként próbáld meg a napi adagot elosztani több apróbb részre vagy helyezz el többfelé kaját neki. teszteld, hogy hol nem mennek rá a hangyák :)

2013. ápr. 24. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat:P...próbálok találni valami megoldást, ha nem más, beteszem a terráriumába, egyen, utánna megy vissza ki, hátha megszokja idővel, hogy egyszer kell enni de akkor sokat
2013. ápr. 25. 14:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!