Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » A teknősbékát szabadon engedni...

A teknősbékát szabadon engedni? De hogy?

Figyelt kérdés

kb. 1 hete kaptunk 1 teknőst. eléggé nagy már. (kb. tenyérnyi) és egy akváriumba tettük, de az nagyon kicsi neki. Láthatóan nem érzi jól magát. Még a fajtáját sem tudom.


El akarom engedni (nálunk folyó is van és holtág is). De hova és hogyan? Vagy mit csináljak? Nagyon sajnálom a kis életet, hogy nem érzi jól magát és állandóan kaparja az üveget.


Segítség! Minden válaszolónak zöld!



2013. ápr. 23. 20:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
A kedvenceket tilos szabadon engedni! Nemrég fogtak ki valahol egy aligátorteknőst, de mindenféle egzotikus állatot is elengednek az emberek. Ha nem kell akkor keress neki új gazdát, vagy keress meg állatvédőket.
2013. ápr. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Ne engedd szabadon!

-Ha kertes házatok van, csinálj neki kertitavat. (nem kell nagy, avgy bonyolult)

-Lakásban is ki lehet tenni az akváriumból. (nem folyamatosan, hanem kiteszed, mászkálhat, napozhat)

-Nagyobb akvárium.

-Vagy add be állatkertbe.

2013. ápr. 23. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
2013. ápr. 23. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
Zoodomban is fogadnak be ilyen állatokat, ha épp úgy tartja kedvük. Az állatkertben úgy tudom megszűnt ez a gyakorlat, mert nem akarják bátorítani a felelőtlen állattartást. Ha valami egzotikus, trópusi fajról van szó, akkor semmiképp ne engedd el, mert télen megdöglik!
2013. ápr. 24. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Milyen teknős? legalább egy fotó?
2013. ápr. 24. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Platypus ***** válasza:
100%
Kivéve, amikor mégsem döglik meg, túlél, sőt szaporodni kezd, aztán szépen elkezdni kiszorítani az őshonos fajt. A vörösfülű ékszerteknős esetében pontosan ez a helyzet. És a sárgafülű is egykutya, csak az még nem olyan elterjedt, hogy a kidobott példányok látható létszámot érjenek el.
2013. ápr. 24. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
6%
Khurva anyját az ilyen fhaszkalapnak. Hogy lehet valaki ilyen? Remélem anyád is kidob az erdő közepén...
2013. ápr. 25. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Mocsári teknős. nem kereskedésből kaptuk, hanem befogták. Én neki akarom a legjobbat, de nem tudom mit csináljak! :/
2013. ápr. 26. 17:38
 9/14 anonim ***** válasza:
Befogták? miért, hol? ha tényleg mocsári teknős, akkor magyarországon őshonos, védett faj.
2013. ápr. 26. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

7-es vagyok, visszavonom, ha mocsári teknős akkor visszavonom amit mondtam. Ha otthon nevelt példány nem valószínű, hogy túléli a természetet, de ha tényleg csak befogták, akkor célszerű elengedni.

Legjobb lenne valami nagyobb folyó mocsarában, talán a Tisza-tó a legmegfelelőbb, esetleg Fertő-tó.

2013. ápr. 26. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!