Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » A teknősöknek szokott vedleni...

Bully allan kérdése:

A teknősöknek szokott vedleni a bőrük?

Figyelt kérdés

A teknősöknek szokott vedleni a bőrük?

Mert van 2 tekim egyik nagyobb mint a másik. A nagyobbiknak

a nyaka foszlik!



#teknősnek/szokott/vedleni/a/bőrük
2013. máj. 3. 18:03
 1/4 anonim ***** válasza:
68%
Igen szokott, sőt még a páncéljukról is fognak leválni darabkák ilyen vékonyan.
2013. máj. 3. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igen, szoktak. Nekem is van teknősöm csak nekem 1, de ő is szokott vedleni, főleg a nyakán meg a lábain, az enyém a páncélját kétévenként szokta levedleni, persze nem egyszerre.
2013. máj. 3. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
49%
Igen, vedlik a bőrük.
2013. máj. 3. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Persze, de ezeket tudnod kellene, ha már van teknősöd. Mindig érdemes utána olvasni a dolgoknak, mielőtt ész nélkül megvesszük. Ha pedig ajándékba kaptad, akkor is utána olvashattál volna. Mondjuk lehet ezt nem írják mindenhol, na mindegy.

Amikor nőnek szoktak vedleni, a bőrükről átlátszó, enyhén fehéres hártyaszerű darabok jönnek le, amikkel abban az időszakban tele lesz a víz. Előfordul, hogy még félig lóg az állatról, nem szabad/kell leszedni, magától leválik.

A pikkelyeik is hullhatnak, akkor szögletes darabkák esnek le. Néha pedig látni, hogy fel van puklisodva és világosabb, mintha víz ment volna alá, de még nem lóg. Nem a legszebb látvány :) de ez náluk természetes.

Ilyenkor nagyon óvatosan kell velük bánni, óvatosan kell megfogni, mert átmenetileg puhább lehet a páncéljuk is.

Érdemes őket minőségi eledellel etetni (pl. apró fagyasztott halak, nem pedig műkaja), én különböző cseppeket is beszereztem nekik, amit a páncéljukra vagy a vízbe kell cseppenteni. Pár száz forint, van sokféle, páncélerősítő, vitaminos stb. Nem tudom valóban hatásosak-e, én úgy vettem észre, hogy igen, mert ha probléma volt mindig segítettek. Ha sikerül jó állatkereskedést kifognod, hozzáértő eladóval, akkor ő tud ajánlani neked.

2013. máj. 3. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!