Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Beteg a teknősöm? (lent. Több)

Beteg a teknősöm? (lent. Több)

Figyelt kérdés

Vettem egy teknőst 5 napja, amióta hazahoztam egy falatot sem eszik de semmit...mivel van még egy teki az egy idő után eleszi előle ezért kiszoktam venni egy órára mellöle hogy hátha akkor komótosan neki áll de semmi..tegnap nagy nehezen magába gyűrt egy kis szárított rákot de annyi,ami még nagyon fua,hogy amikor teljesen kinyújtja a nyakát akkor lehet látni hogy ilyen furás lila színű a nyaka a szeme meg olyan mind kettő mintha be lenne dagadva nagyon fura..ami a legjobban aggaszt hogy mivel nem eszik és még kölyök nem tudom a szervezetébe juttatni a vitaminokat ami meggátolja hogy megpuhuljon a páncélja és sajnos már most puhább mint a másiknak :(:( nagyon aggódom érte mi lehet a baja??(Ja igen egy sárga fülű ékszerteknősről van szó ami pár hónapos)


Előre is köszi


2013. máj. 7. 11:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a másik tekivel nincs jó viszonyban...
2013. máj. 7. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A pár hónapos kistekinek elég elevennek kéne lennie, bár az új környezet és egy új társ mellette nagy hatással van rá. A másik teki is pár hónapos? Mielőtt vetted, megfigyelted, hogy hogyan viselkedik a többi közt bent a kereskedésben?

Duzzadt szemek, puha páncél...nem jó hallani. A kereskedésben tartva milyen körülmények uralkodtak? Remélem nem estél abba a hibába, hogy ez az egy darab volt eladó és rögtön el is hoztad. Ha esetleg csak ő volt, annak oka lehetett. Kis ideig tartsd külön a másiktól. Reméljük megjön majd az étvágya. Igazából te látod milyen állapotban is van, ha nagyon aggaszt, akkor irány az állatorvos, ő valószínűleg injekciót fog neki adni, amitől remélhetőleg jobban lesz.

2013. máj. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!!!!!!

Utolsó válaszoló: 2 en voltak az állatkereskedésbe az elsőt húsvétra kaptam ajándékba és gondoltam mivel eddig is együtt voltak elhozom a másikat is,hogy ne legyenek egyedül...Elvittem a kis picurt állatorvoshoz,kiderült,hogy betegen adták el de szerencsére semmi komoly pedig akár milyen furán hangzik 2x vérzett az orra is nagyon fura és ijesztő volt:( Kapott 2 D-vitaminos szurit de már az első után is jelentős javulás volt észlelhető :) Szerencsére most már eszik és megállás nélkül úszkál :)



Egyébként az állatorvos azt mondta hogy ez a vitamin hiány attól is kialakulhat mert nagyon sok káros anyag van a kiegészítő tápokban amit az ő szervezetük nem tud kellően lebontani vagy feldolgozni szóval mindenki nagyon nézzen utána mivel is eteti a kis tekiket, friss élő kaja a legjobb nekik!!!!

2013. máj. 10. 17:22
 4/4 anonim ***** válasza:
Köszönjük szépen a tájékoztatást. Örülök, hogy minden jóvá válik. Ha javasolhatom, akkor a vasárnapi ebéd során, ha anyud friss csirkemellet szeletel, akkor kérd meg, hogy nyessen le egy kisebb darabot, amiket további apró pici darabokra vágsz. Csomagol őket külön folpackba és fagyaszt le. Ha etetés van, akkor az ici pici darabokból adhatsz neki húst. A fagyasztóban sokáig el áll és friss hús a teki számára. Itt a jó idő, gilisztát is darabolhatsz nekik, legyet bedobni. Sok sok lehetőség van az etetésükre.
2013. máj. 10. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!