Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Napali és éjszakai hőmérséklet?

Napali és éjszakai hőmérséklet?

Figyelt kérdés

Sokszor olvasom hogy bizonyos állatoknál pl. nappali hőmérséklet legyen 28-30 fok, éjszaka pedig 20 fok.

Ezt hogy érjem el? Valami hüllőknek való lámpa eléggé fel tudja melegíteni a levegőt pl. 30 fokra? Vagy a fűtőkő is kell mellé? Esetleg valami fűtőtest?

Mi a helyzet éjszaka? Elég ha este simán kikapcsolok mindent ami fűt, és lemegy a hőfok szobahőmérsékletre? De nyáron van hogy nem megy pl. 25 fok alá? Ilyenkor mi a helyzet? Bocsi de nagyon amatőr vagyok a hüllőkkel kapcsolatban. Halakat tartok, de egyszer majd valamilyen hüllőt is szeretnék. Teknős vagy leopárd gekkó a legesélyesebb. Előre is köszi a válaszokat


2013. máj. 10. 23:13
 1/3 anonim ***** válasza:

Nappal 10 órát megy az UV-s lámpa, ami részben fűt, de nem sokat.


A fűtőkő jó, mert lehet hogy nem fűti be az egész terráriumot, de kézmeleg és az állat rá tud mászni ha fázik. Télen hagytam menni éjjel is. Nyárra kikapcsoltam.


Télen nappal, ha nem volt 28 fok a terráriumban, akkor pluszban felkapcsoltam egy 50Wattos infra lámpát, az elég jól befűtött.


Mondjuk pont teknőst és leopard gekkót nem tartottam,

viszont sisakos kaméleont, madagaszkári nappaligekkót, tropicolotes törpe gekkókat, viziagámát, és békákat igen, és ezeknél az állatoknál úgy láttam, hogy nekik az jó, ami nekem ruha nélkül. Szóval fázósak.


20 fok sosem volt nekik éjjel, inkább 24 körül általában télen, és az mindegyiknek jó volt.

2013. máj. 11. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem eddig többféle kígyóim és agámám volt. Jelenleg egy 100x60x50 terkóm van, amibe egy 40wattos exoterra égő van. Ez befűti az egészet, persze lehetne nagyobb watt is de ez is elég, mivel van egy nagy mászóág is, amin közelebb tud menni az állat a hőforráshoz.

uvb lámpa nincs mert helyette komplex (hüllő)vitaminport (sera) szórók mindig az eleségre és az teljesen elég neki az egészséges élethez.


szóval a lámpa ég 10órát, az nappalra elég. Este meg elég a szobahőmérséklet, ami úgy se meg 20 fok alá sose, hiszen télen fűtünk, nyáron meg alapból meleg van

2013. máj. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2013. máj. 12. 22:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!