Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Tegnap találtam egy zöld...

Pupu55 kérdése:

Tegnap találtam egy zöld gyíkot farok nélkül, a gerince eltörött, ezért a hátsó végtagjait nem tudja mozgatni de a két mellső lábait jól használja. De a sérülése miatt önmagát nem tudja ellátni. Szeretnék rajta segíteni de nem tudom hogyan?

Figyelt kérdés
2013. máj. 12. 11:02
 1/7 anonim ***** válasza:

ne segíts rajta..


a vadörök se mentenek meg minden elefántott hiába veszélyeztettet faj: csak akkor avatkoznak bele ha ember miatt sérül.. a gyíkod valószínűleg valami ragadozó támadta meg, csak sikerült elmenekülnie... de most már csak annyi a szerepe a természetben hogy másnak a kajája legyen

2013. máj. 12. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Vidd el egy állatorvoshoz. Annál jobban egyenlőre nem tudsz segíteni.
2013. máj. 12. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az állatorvos pedig jót röhög magában.

Az első válaszolónak igaza van, próbáld túl tenni magad és magára hagyni a gyíkot. Ez a természet rendje, ne akarjunk mindent megmenteni. Kárba nem fog veszni, valami biztosan lebontja majd.

Az utak mellett sem állhatunk a kocsikat minden éjszaka meg-megállítani, ha épp egy béka akar átkelni az úton. Én mint természetvédő mondom ezt neked.

2013. máj. 12. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm de mint már mondtam meg akarom menteni.
2013. máj. 12. 13:12
 5/7 anonim ***** válasza:
vidd állatorvoshoz és kész,aztán ha van kerted csinálj egy kőrakást fogj neki még egy pár társat és ereszd őket a kőrakáshoz amit napos helyre kell tenned és virágalátétbe tegyél nekik vizet csak vigyázz a macskákkal!és ültess a kőrakés köré olyan alacsonyabb növényeket amik vonnzák a rovarokat így van a legnagyobb esélye
2013. máj. 14. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
mármint azért vigyázz a macskákkal mert elkapják a gyíkokat
2013. máj. 14. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
de lehet hogy nem tud magának kaját fogni,akkor inkább egy nagyobb terráriumot rendezz be neki amit olyanra csinálsz mint a természetes élőhelye és etesd bogarakkal ugy hogy csipesszel odaadod neki néha vidd ki napozni és vegyél neki uvb égőt
2013. máj. 14. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!