Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Milyen egy kígyóharapás?

Milyen egy kígyóharapás?

Figyelt kérdés
Van egy 4 éves kb. 1,3 méteres gabonasiklóm és még sose harapott meg. Milyen a harapása? fáj? vagy vérzik ha megharap? Leírnátok az érzést? 10-es skálán mennyit adnátok?

2013. máj. 18. 12:09
 1/10 anonim válasza:
2013. máj. 18. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
frajer!
2013. máj. 18. 12:25
 3/10 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs itt sok ember akit már harapott meg kígyó.

Ha nem mérges akkor olyan mint ha tűket vágnának beléd.

Ha mérges akkor még plusszban a méreg miatt is fájhat.

2013. máj. 18. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi egy virágboltot üzemeltetünk, és erdőkben termesztünk több, 'igénytelen' növényt, hogy olcsóbban kijöjjünk. Egyszer apával mentem terepszemlére, és elmentem egy kicsit messzebbre. Figyelmetlen voltam, és ráléptem egy rákosi viperára. Sajnos traktorral mentünk ki, szóval nem egy gyorsan értünk be a faluba. Az érzés: melegség söpört végig a testemen, mert nem is tudtam most mi lesz. Ègett, sajgott a harapás helye, apa felette elszorította, hogy ne legyen olyan nagy ott a vérkeringés. Ùt felénél bekómáltam, de lehet csak az idegességnek tudható be. Mindenesetre kaptam egy jópár antiszérumot, és még élek.:D szerencsére. Ma már óvatosabb vagyok. :D 18/F
2013. máj. 18. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Platypus ***** válasza:
100%
Harapott meg egész nagy erdei sikló a kézfejemen. Fura érzés volt, inkább kellemetlen, mint fájdalmas. Olyan éles fogai voltak, hogy nem is láttam a sebeket, csak folyt a vérem a patkó alakban lévő láthatatlan pici lyukakból. A fertőtlenítés ezerszer fájdalmasabb hadművelet volt. Olyan gyorsan gyógyult, hogy még csak be sem varasodott.
2013. máj. 19. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk van otthon 2 óriáskígyónk,és ugyan engem még sosem harapott meg,a férjemet már annál többször.Ő azt mondta olyan érzés mint egy tűszúrás,egy pillanatig fáj csak,és olyan helyet is hagy mint egy tű nyoma.1-2 órán belül már nem is látszik.
2013. máj. 20. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a választ !
2013. máj. 20. 14:47
 8/10 anonim ***** válasza:
Erdei siklóval nekem is volt már dolgom. Összességében elmondhatom, hogy az ijedelem nagyobb volt, mint a fájdalom.
2013. máj. 23. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
köszy
2013. jún. 12. 19:14
 10/10 anonim válasza:
Engem harapott vízisikló az eléggé vérzett de nem fájt annyira és harapott rézsikló az egy kicsit jobban fájt
2015. aug. 23. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!