Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Találtam egy teknősbékát, mit...

Találtam egy teknősbékát, mit csináljak vele?

Figyelt kérdés
A bicikliúton szaladt. 15 cm hosszú a páncélja. Mit adjak neki enni? Hova tegyem? Most egy húsosládába tettem. Tegyek bele vizet, homokot? Állatkereskedésbe beveszik?
2013. máj. 20. 11:23
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha van a közelbe folyó vagy tó, vidd oda. Addig is vízbe tedd.
2013. máj. 20. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nincs se tó, se mocsár se patak. Itt nőttem fel erre nincsenek teknősök.
2013. máj. 20. 11:35
 3/10 anonim ***** válasza:
fekete alapon sárga pöttyös akkor mocsári teknős szerintem tedd azt amit az elöttem lévő írt(mert védett),ha nem ilyen színű akkor ékszerteknős akkor inkább tartsd meg(ez invazív faj)
2013. máj. 20. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Mocsári teknős lesz. Du. megyünk a balatonhoz ott elengedhetem? Vagy Tihanyba a belső tónál?
2013. máj. 20. 11:40
 5/10 anonim ***** válasza:

Mindenképpen engedd szabadon!


Egyrészt védett, (kereskedelembe se kerülhet, büntetnek érte) másrészt nem véletlenül védett.

Nem lehet fogságban tartani, belehal a stresszbe!


Ott ereszd szabadon, ahol jobbnak látod, te ismered a környéket. Valami csendesebb helyen.

2013. máj. 20. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Úgy értem, hogy valami tóba engedd el...
2013. máj. 20. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Azt írják él a Balatonnál, ott elengedem. Tényleg nem értem hogy került ide, a környéken semmi tó, vízfolyás, mocsár. Apámat is kérdezem 63 éve itt él, de még nem látott teknőst, pedig járja az erdőt mezőt, de még csak nem is hallott róla.
2013. máj. 20. 12:33
 8/10 anonim válasza:
Egyszer én is találtam egy mocsári teknőst az út közepén kuksolt a legnagyobb forróságban, de behúzta magát a páncéljába. Biciklizés közben vettem észre, valahogy pont odaesett a pillantásom, nagyon kicsit volt, kb 4-5 cm-es páncélhosszal, azt hittem nem él már szegény ott a halál forró aszfalton, felvettem, erre kidugta a fejét :) Hazavittem, vízbe tettem, vettem neki szárított teknős kaját, aztán kiderítettem miféle lehet, és kerestem egy közeli mocsarat, ott szabadon engedtem. Lali volt a neve :D
2013. máj. 22. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
8-as vagyok, végül sikerült elvinni a Balatonhoz?
2013. máj. 22. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Igen. Csopakon engedtem el a nádasban. A közeli információs tábla szerint élnek ott teknősök.
2013. máj. 23. 22:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!