Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Hogyan irtsam ki ékszerteknősö...

Hogyan irtsam ki ékszerteknősöm mellől a szúnyoglárvákat?

Figyelt kérdés

A kertünkben készítettünk egy tavat a teknősnek de nincs benne szivattyú azért az állóvízben már elég osk a szúnyoglárva.


Az algák ellen van alga gátlóm de nem tudom mit tegyek ezek ellen :(



2013. máj. 26. 10:01
 1/6 anonim ***** válasza:
Esetleg valami halféle, ami ezekkel táplálkozik?
2013. máj. 26. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Tegyél mellé ezüstkárászokat. Megoldják elég hamar :D
2013. máj. 26. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat de ezek újabb kérdéseket vetnek fel :)


1, Ilyen halakat hol tudok beszerezni ? Vagy minden kisállat boltban kaphatóak ?


2, Esetleg van olyan hal ami az algák ősellensége ?


3, Ha halakat telepítek a tóba akkor mindenképpen szükséges valami vízforgató szivattyút szereznem ?

2013. máj. 27. 21:09
 4/6 anonim ***** válasza:

Az ezüstkárászok tavi halak,szóval hobbiboltban nemigen kapod meg őket...szerintem. Én ismerőstől kaptam őket,akváriumba. Nagy előny,hogy csak akkorára nőnek,hogy kényelmesen elférjenek az éppen aktuális helyen. Az enyémek között a legnagyobb is max. 2cm,de persze tóban nagyobbra nőnének.

Javaslom,hogy ha van horgász ismerősöd,tőle érdeklődj,hátha tud segíteni hogy hol szerezhetsz be párat :)

2013. máj. 27. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a választ :)


És utána járok :)

2013. máj. 28. 21:11
 6/6 anonim ***** válasza:
Az alga ellen szerezz be néhány nagyra nőtt algaevő harcsát (akváriumos ismiknél érdeklődhetsz, de minden állatkereskedésben kaphatók). Ha jól érzik magukat, gyorsan elszaporodnak. Legalább a tekinek lesz élő kajája :) A tavi halak közül meg szinte mind megeszi a szúnyoglárvát.
2013. júl. 9. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!