Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Szeretnék ékszerteknőst, de...

Szeretnék ékszerteknőst, de még nem engedik meg. Modjatok jó tulajdonságokat róla, fajtákat légyszi! Melyik a legkisebb fajta?

Figyelt kérdés
Van nagy akvim, kövem, vízmelegítőm. Ebihalak, egy vízicsiga, mellé berakható? Segítséég!
2013. máj. 30. 16:29
 1/7 anonim ***** válasza:
70%

Hát nem vagyok nagy szakértő, de az ékeszerteki elég nagy, mindegyik 20 centire nő. Van a sárgafülü, meg a vörös fülű, de asszem boltban csak sárgafülű ékszertekit árulják. Mintha a másik védett lenne úgy emlékszem, de nem biztos.


Lehet, hogy inkább egy pézsmateknős kéne neked, az csak 10 centis lesz.


Fagyasztott hallal lehet etetni, de ami mozog az méginkább felkelti az érdeklődését, így az ebihalakat lazán megeszi.

2013. máj. 30. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
és szárazföldi tekik milyenek vannak?
2013. jún. 3. 15:06
 3/7 anonim ***** válasza:

Szárazba van pl a mór teknős


[link]

2013. jún. 4. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

De ez is elég nagy. Azt nem tudom, hogy mór teknős, vagy görög teknős volt az, ami gyerekkoromba volt ismerősnek, 8-10 évesek lehettünk és rááltunk a hátára és vitt minket :) Nem szólt ránk senki hogy nem szabad, de simán elbírt, ment tovább.


Mór:

[link]


Görög:

[link]


Csak én már nem emlékszem hogy nézett ki pontosan, de az ismerősék lakásában volt a 3-masik emeleten. Csempe volt a padló, de valahol volt szőnyeg is. Én nem láttam, hogy odaszart volna bárhova is, de gondolom takarítottak utána. Nem tudom, de az mindig kint mászkált. Aztán egyszer nyitva volt az ajtó, kiment a folyosóra és eltűnt. Azt mondták, hogy valaki ellopta, mert nem tudott volna lemenni a lépcsőházba azon a sok lépcsőn.

2013. jún. 4. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Harmadik emeleten
2013. jún. 4. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

nekem 11 éve vannak vörösfülű ékszerteknőseim. Ami pozitívum:

-különleges és nagyon érdekes állatok

-a felszerelésen kívül nem drága a tartásuk

-viszonylag könnyen kezelhető hüllők, nincsenek különleges igényeik


negatívum:

-készülj föl a terrapucolás borzalmaira (persze ha beszerzel valami nagy teljesítményű szűrőt, akkor ezt a próbát nem kell olyan gyakran kiállnod)

-ha nem megfelelően táplálod, könnyen megbetegedhet és elpusztulhat (alap táplálék: egészben fagyasztott apróhal!)

-mindent megeszik ami él és mozog. Én most talán a neonhalakat meg az algaevő harcsát fogom megpróbálni melléjük, meglátjuk mi lesz. Az ebihalaknak viszont nincs esélyük. A vízinövények is ki lesznek irtva, és szárazföldi növénynek is csak gyorsan növő, nem mérgező, igénytelen fajok jöhetnek számba.

2013. júl. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én azért ajánlanám őket, mert tényleg nagyon érdekesek. Főleg ha kiskoruk óta neveled őket. Én 5. szülinapomra kaptam a tekijeimet, azóta én viselem gondjukat. Mondhatni végig kísérték az életem. :) Ha fiú-lány párost veszel, akkor van rá esély, hogy tojásokat rak a nőstény és kis szerencsével még kisteknőseid is lehetnek :)


A legkisebb faj a díszes ékszerteknős (Chryemys picta) ami max 15cm-es re nő meg, de az már nagynak számít.

2013. júl. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!