Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Van 2 talált mocsári teknős a...

Van 2 talált mocsári teknős a kertünkben, ha megvan nekik a természetes életközeg, szerintetek jobb helyük van itt, mint az ékszerteknősöktől nyüzsgő nem messzi tóban?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy tiltott a tartásuk, de szerintem ez más kategória.

Hatalmas kertünk van dús aljnövényzettel, nagy kerti tó halakkal, sziklakerttel, ketten vannak szóval magány sincs, kapnak rendszeresen enni, nem piszkáljuk őket, el vannak kerítve hogy véletlenül se mászhassanak a kocsi alá. Nagyon nyugodt életük van, és szerintem jobb sorsuk, mint a szabadban vetélytársakkal, szennyezett vízben. Így is elítélendő, hogy "fogságban" vannak? Nagyobb kifutójuk van, mint amit valaha bejárnának szerintem.

Ja és az egyiket a szomszéd hozta át, hogy találta a téglák alatt, a másikat (ő kicsi) cigánygyerekektől vettük el mert piszkálták. A közelben nincsen vizes élőhely, rejtély mit keresnek itt.



2013. jún. 4. 16:25
 1/10 anonim ***** válasza:

Most akkor nincs vizes élőhely a közelben, vagy van ékszerteknősöktől nyüzsgő tó?


"Nagyobb kifutójuk van, mint amit valaha bejárnának szerintem."


Ez biztos, hogy nem igaz.


Most arról nehéz lenne ítélkezni, hogy hol van jobb helyük. Ettől még amit csináltok, az nem legális, a mocsári teknősök 50000 forint eszmei értékkel vannak nyilvántartva. A WWF Magyarország Mocsári Teknős Védelmi Programot indított 2002-ben a nyilvántartásukra és védelmükre. Istenigazából őket kéne megkeresni azzal, hogy van itt kettő. Másik megoldás: a kerítésen csináltok egy olyan alacsony rést, amin ők ketten átférnek. Amennyiben maradnak, maradnak, ha nem, továbbállhatnak. Arra ugyebár nincs szabály, hogy a kertbe betévedő, azon átkelő, átjáró védett állatokkal mi a teendő. De ha jól értelmezem, tőletek most nem tudnak elmenni, ergo fogságban tartjátok őket.


Az a gond, hogy talán egyneműek, illetve a kertetek nem alkalmas fészkelőhelynek, és akkor hiába tartjátok jól őket, nem fognak szaporodni, ökológiai szempontból olyan, mintha nem is lennének. Tehát hiába akartok jót tenni velük, ennyi erővel holnap megfőzhetnétek őket levesbe. Mindazonáltal látom a jó szándékot, és csillagos ötös érte, hogy megmentettétek őket, de szerintem fontos lenne, hogy ne díszállatként éljék lea hátralévőéletüket a kertetekben, hanem saját közegükben éljenek, szaporodjanak, ha sikerül, még akkor is, ha az veszélyesnek tűnik a ti kertetekhez képest.

2013. jún. 4. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Úgy értem a legközelebbi tó bő 5 km távolságra van, az autópályán túl. Kétlem, hogy onnan jutottak el ide. Ott ékszerteknőst már láttam többet is, meg sajnos sok szemetet, ezért nem tartom túl ideálisnak. A továbbállás lehetőségét nem szívesen adnám meg, sajnos a környék igencsak rossz (az említett embercsoport igen domináns), szerencsétlenek nem jutnának messzire. A szervezet felkeresése még egy jó ötletnek tűnik, köszönöm!
2013. jún. 4. 17:04
 3/10 anonim válasza:
Ugye tudod ,hogy a mocsári teknős ragadozó.Nem enné meg a halakat?
2013. jún. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Tudom :) Kapnak annyi kaját (húst), hogy ne legyenek éhesek, így inkább csak ösztönösen próbálkoznak néha, de nem lett kevesebb hal.
2013. jún. 5. 08:45
 5/10 A kérdező kommentje:
Ja és az új ötletem, hogy teszünk egy kirándulást távolabbi vízhez megnézni ott milyenek a viszonyok, aztán ha megfelelő oda települnek.
2013. jún. 5. 08:46
 6/10 anonim ***** válasza:
Figyi, ha nem értetek igazán hozzájuk, kérjétek ki a WWF véleményét, hova érdemes telepíteni. Attól, hogy ti kinéztek egy baromi jól kinéző vízpartot, még lehet ott olyan a vízminőség, a környezet, ami alkalmatlan. Ha már csináltok valamit, csináljátok tényleg jól.
2013. jún. 5. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
ne viccelődj a wwf-el, a helyi nemzeti parknak szólj, ők biztos, hogy értenek is hozzá.
2013. jún. 5. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem mindenhol van helyi nemzeti park. A WWF-nek, mint fentebb írtam, van mocsári teknős védelmi programja. Honnan szeded, hogy nem értneek hozzá?
2013. jún. 5. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

az ország egész területére kiterjednek a nemzeti parkok. Tehát bárhol élsz, az valamelyik np működési területéhez tartozik. Ez tuti gyors. A pandások nem tudom mit csinálnak, hol vannak és kik ők. Én innen tájékozódnék: [link]

És amúgy inkább elengedném őket, de nem vagyunk egyformák.

2013. jún. 5. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Inkább cseréld ki őket 2 ékszerteknősre a tóból. Azokat hazaviheted, és még jót is teszel. A mocsári teknős védett. A védelemnek meg épp az lenne a célja, hogy növelje a szaporulatot és visszaállítsa a természet rendjét. Azzal, hogy hazaviszed őket csak rosszat teszel.
2013. júl. 9. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!