Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Vizi agámával kapcsolatos...

Vizi agámával kapcsolatos kérdés, sürgös lenne?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A párom ma hazahozott egy ilyen gyíkot, csak az a baj, hogy nekünk nincs hozzá terrárium, ezáltal semmilyen neki való dolog, lámpa se, stb... Van egy akvárium, abba töltöttem vizet, és akváriumi vízmelegítővel melegítem a vizet. de ez ilyen szükség megoldás, miket vegyek neki, hogy meglegyen minden, ami kell? Linkeknek örülnék, mert egyáltalán nem vagyok jártas hüllő tartásban, pár halam volt régen, onnan az akvárium is. Köszönöm



2013. jún. 7. 19:45
 1/8 anonim ***** válasza:
2013. jún. 7. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Ugye tudod, mennyire irigyellek?:)Bár nekem hoznának haza ilyeneket...Na, atartása sajnos nem olyan egyszerű, de nem is lehetetlen.Először is, tegyél be neki vízszintesen, és meredeken is faágakat, lehetőleg jó vastagot, hogy tudjon rajta kapaszkodás nélkül is pihenni.Ha van műnövényed, használd!Tedd az üveg közelébe, mert a zöld víziagáma nem érzékeli az üveget, könnyen nekirohanhat, ami sérüléssel jár!Hőmérséklet:nagyon fontos:nappal29-30C-körül legyen, éjjel csökkentheted 25C-ra is.Ezt lehetőleg lámpával oldd meg, fontos nekik a napozás, és a táplálékot is jobban felismerik.Kaja:alapvetően ragadozó,tehát rovarokat, viaszmolylárvát, lisztkukacot, tücsköt adj neki.Minden etetésnél porozzuk be az eleséget vitamin/ásványianyag kiegészítővel.Ha már nagyobbacska, adhatsz neki bébiegeret is.Később nagyon meg fog nőni, vegyél nagy terkót, ha még nincs!Ha úgy érzed, nyűg lenne nálatok, írj priviben!Nálam jó helye lenne, és van is időm foglalkozni vele!Ha nem, akkor sok sikert és boldogságot kívánok hozzá!Linkek: [link]

2013. jún. 7. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, láthatóan most jól érzi magát, de már vettünk neki lámpát, meg van bent neki napozó fa is, most készülünk víz szűrőt venni és terrárium készítővel is felvettem a kapcsolatot. remélem sikerül jó környzetet biztosítani neki, amúgy nagyon aranyos állatka :)
2013. jún. 8. 15:08
 4/8 anonim ***** válasza:

Én egy madagaszkári nappaligekkóval együtt tartottam

[link]

Még csókolóztak is, édesek voltak együtt

[link]

90x35x60-as terráriumban voltak, de az agámát csak 1 éves koráig tartottam, azután eladtam, mert a hely nem lett volna elég neki. Kezdett nagyobb lenni, mint a gekkó. Elég hamar megvették, 1 héten belül. Jópofa állat egyébként, a kádba is be lehet tenni úszkálni, vagy egy lavorba, és ha meleg van, pl a fürdőszobában is elrohangászik.

2013. jún. 8. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Kis korában is métereket tudott ugrani, azért gondolom egy nagy példánynak bazi nagy terrárium kéne.
2013. jún. 8. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

4-es

Nagyon jó képek, egyre jobban tetszik ez a hüllős hobbi, bár eddig eszembe nem jutott ilyen állatot tartani, leragadtam a kutyáknál. :)

Az enyém fogalmam sincs mennyi idős, nem is kérdeztem a páromat, hogy megkérdezte-e, hogy egyáltalán mennyi idős. De sztem kb akkora, mint a képeken szereplő agáma :)

Amúgy egy álló terráriumot terveztem neki, 100 cm magas, 80 cm széles, és 50 cm mély. Remélem ez elég lesz neki későbbre is.

2013. jún. 8. 19:17
 7/8 A kérdező kommentje:
Ja és egyedül tartanám, nem tervezek mellé másikat venni.
2013. jún. 8. 19:18
 8/8 belbolyhocska válasza:

Nálunk egyedül van otthon. Meg nem mondom most mekkora terráriumban. Van neki kis csobogója, medencéje, melegített vízzel és halakkal. Van neki külön napozója, meg mászóágai is.


Mekkora az akvárium? Őket ilyen kis lyukba nem lehet tartani.

2013. júl. 6. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!