Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Tényleg megfulladnak a teknősö...

Tényleg megfulladnak a teknősök, ha életükben először hirtlene mély vizbe rakjuk őket, ha előtte sekély vizben éltek?

Figyelt kérdés
Ugyanis holnap szeretnék vásárolni 2-t, és megcsináltam ma már a helyüket, de valahol ovastam, hogy ha hirtelen mély vizbe (esetemben 30 cm körüli) rakjuk, megfulladhat. A kereskedésben 5-8 cm-s vizben élnek az 5-6 cm-s tekik. Ilyen pici teknőst akkor rakhatok 30cm mély vizbe??

2013. jún. 9. 19:08
 1/6 A kérdező kommentje:
[link] itt olvastam, hogy fokozatosan kell növelni, nehogy megfulladjon
2013. jún. 9. 19:16
 2/6 anonim ***** válasza:
miért kell 30 centi víz?
2013. jún. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
48%

Nincs így szerintem. 10 teknősünk volt 1000L-es akváriumban. Vettünk pluszban egy kicsit, eleinte kisebb akváriumban, a konyhában tartottuk, vártuk, hogy nőjjön egy kicsit, majd ment az 1000L esbe.

Az más kérdés, hogy 2-3 héten belül valószínüleg véletlenül, de úgy leharapták a fejét, hogy a páncéljából is hiányzott egy darab..

2013. jún. 9. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Néhány hete mentem el az egyik kisállat kereskedés ellőtt és az 50ft-méretű kistekik madnem akvárium mélységű vízben voltak.

De igen,fokozatosan kell hozzászoktatni mert megfulladhat bár azt nem értem hogy amikor a természetben a kistekik belemennek a több méteres tóba hogyan nem fulladnak meg...(?)

2013. jún. 10. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy csinálnám, hogy egy nagy ferde kimászó lenne, aminek nem csúszik a felülete. Pl kövek lépcsőzetesen egymásra téve. Arra letenném őket, aztán menjenek be maguktól a vízbe ha akarnak. Nem bedobnám és várnám, hogy evickéljenek ki valahogy. Ahol bementek, ott ki is tudnak jönni. De azért nézném őket előszőr mindenképp és ha úgy látnám nem tud kijönni, akkor megépíteném úgy a kimászót, hogy kitudjon.
2013. jún. 10. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Miért lettem lepontozva? Elvégre tényszerű tapasztalatokat îrtam le.Ha valaki megindokolná itt/ privátban azt megköszönném!
2013. jún. 10. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!