Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Esélytelen az az ember a...

Esélytelen az az ember a túlélésre akit megmar egy halálos mérgű kígyó ami nem Magyarországon őshonos csak mondjuk behozták egy banánnal?

Figyelt kérdés

Ha pl bemegyek a tescoba turkálok a banánok közt és elragad egy vipera akkor esélyem nincs, mert nem hiszem hogy olyan nagy készletek lennének valami indiai vagy dél-amerikai kígyó ellenméregből M.O.-n


És amúgy mi van a hazaiakkal azok tudnak halálosak lenni? mit kell tenni ha megmar egy keresztes vagy egy rákosi mondjuk?



2013. jún. 18. 13:06
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
Rákosi Mátyás, elvtárs pajtás :D Ennyit tudok hozzátenni a kérdésedhez. :)
2013. jún. 18. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én most csak a rákosi viperáról szólnék. Elég félénk, törékeny állatok. A csípésükbe nem igazán halt még bele senki, bár azért kellemetlen és allergiás reakciókat válthat ki az arra érzékenyekből. Sajnos nincs annyi belőlük, hogy bárki csak úgy bukdácsolni tudjon bennük. Elég gyenge kis állatok, akár egy erdei egér is végezhet velük. Én önkénteskedtem már a védelmi központban a viperák mellett fél méterrel, de tudtam nincs mitől tartanom.
2013. jún. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Azt mondják nagyon ritkák ezek a kígyók, van amelyiket már évek óta nem is látták. Amúgy gondolom, hogy ha ezek valamelyike megmar akkor tudnak ellenmérget adni, ha szükséges. Magyarországon is van valami központ, ha kell helikopterrel visznek oda. (Persze minden kígyóhoz nincs ott sem ellenanyag...)


A banánoknál és hasonlóknál pedig szerintem inkább kell tartani a pókoktól, skorpióktól.

De egyébként ez van, sajnos ilyen rossz a helyzet. Pár hónapja olvastam erről, én is ledöbbentem, mert azelőtt azt hittem minden kórházban össze tudnak dobni ellenanyagot, vagy tudnak gyorsan hozatni, de nem...

2013. jún. 19. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!