Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » A zöld gyík milyen mélyre...

A zöld gyík milyen mélyre ássa el a tojásait? Milyen hőmérsékletet igényelnek?

Figyelt kérdés
Találtam egy sérült zöld gyíkot. 2 hete van velem. ma tojásokat rakott. de nem ásta el csak úgy elszórta őket. de azt olvastam, hogy elássa őket. Gondoltam akkor megteszem én. de milyen mélyre kell? és mil en hőmérsékletre? (a gyík volt orvosnál macska kapta el)
2013. jún. 19. 23:46
 1/1 anonim ***** válasza:
Hath de nagyon kell vigyazzal mert a gyik tojasok nagyon puhak es ezert nagyon torekenyek.De nem muszaj hogy el asd oket,hanem muszaj hogy mindent lepesrol lepesre kovess:1.ha terrariumban vannak a tojasok akkor az anyukat szedd ki es nagyon ovatossan a tojasokat is de ha az anyuk mar nem serult el is engedheted mivel nem fog foglalkozni veluk na szoval miutan ki szedted oket az akvariumba rakjal talajt de ne legyen gilisztass vagy valami. 2.Azutan a tojasokat rakd bele de finoman nehogy el torjenek. 3.Fedd be a tojasokat de ne sokk foldel ebb hogy be takarja oket, ovatossan es tegyel egy lampat amelyik ejjel nappal egjen mivel az fel melegiti a talajt de ne tul kozel sem tul tavol.
2013. jún. 20. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!