Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » S. O. S. Mivel lehetne eltávol...

S. O. S. Mivel lehetne eltávolítani/megfogni egy siklót? A gyereket már 3* ilyesztette halálra mert fél tőlle. én csak egyszer láttam, de elmenekült.

Figyelt kérdés
valami csapda vagy fogó kéne amivel meglehetne fogni és eltávolítani a felső udvarről.
2013. jún. 28. 13:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Bottal vagy valahogy belecsalni egy dobozba. Jó sikló vadászatot :D De nem bántani mert védett.
2013. jún. 28. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
nem is mérges kígyó, és nem fog megharapni :D
2013. jún. 28. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Egyszerűen megfogod. Nem egy vipera, nem igen fog megmarni! És utána beleteszed egy dobozba. De tényleg ne bántsd! Ahogy az első mondta védett faj.
2013. jún. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
84%

Inkább tanítsd meg a gyereket arra, hogy hogy néz ki, milyen, mit eszik, mi az életmódja stb. Többet tanulhat egy ilyenből, mint a biosz órán. Nekem is van a kertben, és eszem ágába sincs elzavarni. Rengeteg egeret elpusztít, jó egy sikló a ház végébe :)


De komolyra fordítva, tölts le képeket, olvass utána, hogy ha kérdései vannak, tudd a választ, vagy együtt keressetek infót a siklóra. Lehet, hogy nem lesz a gyerek egy David Attenborough, de a környezet megismerése és ismertetése, a játszva tanulás remek lehetősége egy ilyen helyzet. Használjátok ki.

2013. jún. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Simán fogd meg, és vidd odébb, olyan helyre, ahol nem esik baja. Teljesen ártalmatlan.
2013. jún. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
36%

Attól, hogy nem mérges még lehet, hogy megharap :)

Csapda nem igazán működik, mert a legtöbb (és főleg a vadon nevelkedett) kígyó nem eszik dögöt, és amúgy is ritkán táplálkoznak. Tehát nincs csali.

El kell simán kapni, vagy egy bottal berakni egy szatyorba és kivinni a rétre. És nem bántani, mert egyrészt védett (Magyarországon a legkisebb eszmei értékű kígyó is 25000 Ft), másrészt meg mert senkinek nem ártott.

Ha neagyisten vízisikló, akkor vigyázz, mert ha megijed le tud "pössenteni" büdös váladékkal. Vagy halottnak tetteti magát.

2013. jún. 28. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
57%
Én gyerekkoromban imádtam a siklókat, békákat. Unokaöcsém szereti a kígyósimogatókat. Sok ember meg simán ráneveli az állat utálatára a gyerekét...
2013. jún. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Amúgy ha nincs kerti tavatok, akkor gyanítom, hogy rézsiklótok van, mert ez jár legtöbbet lakott területen. Elég kezes állat, az se nagyon hatja meg, ha megfogják. Én pont pár hete futottam bele két verekedő példányba az út közepén (kannibalizmus). Nem nagyon érdekelte őket, hogy puszta kézzel fogtam meg őket és vagy 50 métert mentem velük, hogy a fűbe kerüljenek.
2013. jún. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
A gyerek ha a tv- ben látja akkor is sikít 4-5 éve nagyon megilyett egytől még a nagyszülők kertvégében. tehát tanítani, barátkoztatni nem tudom!! Bottal meg szatyorba meg stb... nem tudom hol bujkál!! a gyerek nem mer kimenni az udvarra mert nagyon megilyett tőle régen. ha látnám, hogy napozik vagy pihen megtudnám fogni és elvinni, de az a baj, hogy én nem nagyon találkozok vele (1*)ezért kellene ötlet, hogy hogyan tudnám "elfogni" és után a elvinni a kertből.
2013. jún. 29. 06:57
 10/13 apexpredator válasza:

Én valamelyik nap fogtam egyet az udvaron. Halottnak tettette magát, így nem volt kihívás megfogni.


Ha neked nincs ekkora szerencséd, akkor elsősorban ha meglátod próbáld meg nem elijeszteni. Ha mégis megrémülne, akár kobraállást is vehet fel és le is spriccelhet bűzös váladékkal, erre figyelj. Ha félsz a harapástól, akkor egy bottal próbáld óvatosan leszorítani a feje környékénél, majd fogd meg a feje mögött és akkor tuti nem tud megharapni bármilyen harcias is legyen (bár ez nem túl sűrű, hidd el jobban félnek ők). Ha megfogtad, rakd dobozba vagy zsákba és engedd szabadon valamilyen valamilyen víz közelében (tó, folyó, csatorna...).


De semmiképp ne üsd agyon ásóval, mert védett :)

2013. júl. 2. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!