Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Ékszerteknőst fogok venni....

Pincsi19 kérdése:

Ékszerteknőst fogok venni. Lenne pár kérdésem. Mennyiszer kell naponta etetni kiskorában és felnőtt korában. Valamint hogy ezek társas állatok vagy jól érzi magát egyedül is?

Figyelt kérdés
KÖSZÖNÖM ELŐRE IS SOKAT SEGÍTENE!

2013. jún. 30. 12:35
 1/4 anonim válasza:
Nekem most két és fél éves a tekim. Elég neki egy nap egyszer adni, viszont amíg kicsi változatosan etesd, hogy hozzászokjon és ne legyen később válogatós kapjon minden nap mást és főleg nyers halat adj neki, mondjuk én csirkemellet is szoktam neki adni azt is szereti, de főtt húst semmiképp. Ha nagyobb lesz elég két három naponta etetni. Az enyém egyedül van és teljesen jól érzi magát így is. Én sokat szoktam odamenni hozzá meg néha ki is veszem, hogy ne érezze magát egyedül. Fontos, hogy világos helyre rakd az akváriumot ahova besüt a nap mert imád a sziklán sütkérezni.
2013. jún. 30. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem kell csak heti 2-3x adni neki kaját és akkor nem lesz válogatós. kb 7éves teknősöm van és van hogy 2hetente kapnak kaját, igaz ők kis tóban élnek ott biztos vannak bogarak amit esznek.
2013. jún. 30. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

-Etetés: kis tekit naponta etess, lehetőleg fagyasztott hallal, amiben megvan minden neki szükséges vitamin és tápanyag. 3 teknősünk van, ha van egy kis szabadidőnk, elmegyünk horgászni és meg is van a havi betevő. Ha nincs erre lehetőséged, változatosan etess, adhatsz neki salátát, almát, szárított szúnyoglárvát, csirkemájat, szívet, szárított halat stb. Párizsit is lehet neki adni, de csak mértékkel, ne rendszeresen, mert könnyen hiánybetegséget kaphat. Rendszeresen ellenőrizd, hogy kemény-e a páncélja, vagy nem ragad a szeme, könnyen ki tudja-e nyitni. Ha ilyet tapasztalsz, vegyél neki vitamint, kisállat kereskedésben tudnak segíteni.

1-2 éves teknősnek elég 2 naponta enni adni, idősebbnek elég hetente 1x-2x.

-Akvárium: ha lehet, lepje el teljesen a víz, bármilyen pici is, nem fog megfulladni. Legyen helye úszkálni, gyorsan nő, ezért minél nagyobb akváriumot vegyél neki. Az aljára tehetsz jól átmosott apró kavicsot, nagyon szeretnek benne matatni, ne ijedj meg, néhány szemet meg fog enni, de nem lesz baja tőle. Mű növények, kövek is jöhetnek, de az üreges belsejű kövekkel vigyázz, az egyik teknősünk sajnos így halt meg: beásta magát a kő alá, de kijönni már nem tudott, és megfulladt. A vízbe rakj antiklórt, állatkereskedésben kapható.

Fontos, hogy kapjanak fényt, kislámpát is csíptethetsz az akvárium falára, nagyon szeretnek napozni. Viszont az ablakra figyelj, mert könnyen megfáznak.

-Társ: elvannak magukban is, társsal is. A mi teknőseink nem nagyon vesznek egymásról tudomást napi egy-két násztánc kivételével.

2013. júl. 1. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Párizsit nem jó neki adni, inkább szárított garnélát,salátát,káposztát,répát.
2013. júl. 1. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!