Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Az állatkereskedésből vettem...

Siklóimádó kérdése:

Az állatkereskedésből vettem ma egy sárga fülű ékszer tekit, de mit adjak neki enni, vettem neki hozzá teknős eledelt ( szárított rák, hal ), de nem akarja enni, lehet hogy mam már evett és azért, ja és mit lehet adni ezen az eledelen kívül neki?

Figyelt kérdés
csak olyanok szóljanak hozzá , akik értenek is hozzá....:) köszönöm !
2013. júl. 1. 20:09
 1/6 A kérdező kommentje:
lehet hogy ma már evett *
2013. júl. 1. 20:10
 2/6 Langár válasza:
A szárított ráknak semmi tápértéke, a megszáratt kitinpáncélt nem tudják megemészteni teljesen így nem jutnak valami sok tápanyaghoz. a szárított hal nem rossz de jobban ajánlom az élő vagy fagyasztott halakat. Továbbá sokféle eledelt adhatsz neki: giliszta, bogarak pl:szöcske de kicsiknek kezdetben épp elég a légy is. megeszik a tojáshéjat is de ezt már a nagyok fogyasszák jobban. ki kell tapasztalnod mi a kedvencük. Az pedig hogy nem eszik lehet a víz hőmérsékletétől. Ha nem fűtöd vízmelegítővel a vizet a hideg víztől lelassul az anyagcseréjük és nem fogyasztanak táplálékot anyit mint normál esetben. lehet hogy ahol vetted langyosabb vízben voltak.
2013. júl. 1. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
ottzis hideg vízben voltak , de én nekem nem akváriumban van , hanme teknősnek való medende szerűség azt is ott vettem , ahol a tekit :) és a medencéjében van egy sziget , rajta egy pálmafával [link] ez az amiben van , még a teki 3 centiméter hosszú és langyos vizet engedek bele , de lehűl a vize hamar
2013. júl. 2. 09:20
 4/6 anonim ***** válasza:
Adj neki egy élő halat. Én guppit adtam az enyimnek :D
2013. júl. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Langár válasza:
Ajánlatos egy vízmelegítő beszerzése. sokkal jobb közérzetük lesz és a táplálékot is sokkal szivesebben fogyasszák. nekem mikor véletlen nem volt bekapcsolva a vízmelegítő akkor teljesen mások voltak. gubbasztottak és nem evickéltek olyan fürgén. És az élő hallal való etetés sem rossz csak akkor kifejezetten kicsi halat kell venni egy 3 cm es teki nehezen gyűr le egy kifejlett guppit.
2013. júl. 2. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Leila444 válasza:

gyártott teknős eledelen kívül másra is szükszükségük van, különben megpuhul a páncéljuk, étvágytalanok lesznek és a szemük is begyulladhat!

Éppen ezért elengedhetetlen a kálcium, az A és a D vitamin adagolása!

Mivel az ékszerteknősök ragadozó állatok közé tartoznak, nyers halhúst igényelnek! Fiatal korukban adjunk nekik rovarlárvákat, páncéljuk megerősödéséhez pedig külön erre a célra gyártott vitaminkészítményt!

Változatosabbá tehetjük étrendjüket lóherével, vagy kevés salátalevéllel is!

2013. júl. 16. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!