Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » A vízisiklót meglehet enni?

A vízisiklót meglehet enni?

Figyelt kérdés

#vízisikló #kígyó evés #sikló evés
2013. júl. 2. 13:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Úgy tudom mindegyik kígyó ehető.

De nem vagyok benne 100%-ig biztos.

2013. júl. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
47%

Hát én nem próbálkoznék vele....

Nem túl egészséges...

Mindenféle nyavaját hordoznak. Rengeteg betegséget hordoznak magukban,amiket nem igazán írt ki az,ha megfőzöd/sütöd...

2013. júl. 2. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Bear grill akkor miért ette meg a kígyót?
2013. júl. 2. 13:39
 4/12 A kérdező kommentje:
Mi féle betegséget? Mert ha megsütöm akkor vagy ha főzném alapból a baktériumok elhalnak.
2013. júl. 2. 13:41
 5/12 anonim válasza:
fuuujj
2013. júl. 2. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Wiki szerint vannak állatok, akik megeszik. Úgyhogy ehető (ember számára nem biztos).
2013. júl. 2. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Olyan "betegségről" nem tudok, amit ne lehetne alapos hőkezeléssel elintézni. Éppenséggel, egy átlagos kutya valószínűleg több (emberre is veszélyes) féreg, élősködő, baktérium, vírus hordozója lehet, mint akár egy vadon élő sikló. (Elég a kutyák esetében csupán a Toxocara canis nevű kis féregre gondolni, ami a kutya szőrének érintésével is terjedhet, és a kölyökkutyák 95%-a fertőzött vele. Mellesleg, vakságot okozhat, esetleg, ha létfontosságú szervet károsít, akkor halált is. És ez még csak a "jéghegy csúcsa".)


Ezt azért írtam, mert attól, hogy a kígyót sokan "undorító csúszómászónak" tartják, még nem terjeszt alapvetően több betegséget, mint bármely más állat, sőt, a fent említett kutyánál kifejezetten kevesebbet is.


Ugyanakkor általános szabály az, hogy vadon elhullott állatot - hacsak nem az éhhalál szélén állunk - ne fogyasszunk! Továbbá megjegyezném, Magyarországon élő hüllők és kétéltűek mindegyike védett, így elpusztításuk nem legális.

2013. júl. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Mindent meg lehet enni a vizisiklót is, sőt még a pókot is csak gyomor kell hozzá.


De nem javaslom merta vizisikló védett állat, és mint ilyen a faj fentmaradása érdekében leszel szíves nem megzabálni, másrészt meg pénzbüntetés jár minden példány elpusztítása után.

2013. júl. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
A tón szoktam látni mindig, hogy úszkálnak aztán egy csávó kifogott egyet horgászbottal na ők megették:D
2013. júl. 2. 13:55
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát bizony rosszul tették, mert 25 ezer Ft az eszmei értéke egyetlen siklónak...


Mégis, hogyan horgászhat olyan ember, aki védett fajokat öl meg? Ha védett halat fog ki, azt is köteles visszahelyezni a vízbe! Még akkor is, ha nem él, mert különben a jellemző viselkedés az lenne, hogy válltig állítanák, már elpusztult a hal, ezért nem engedték vissza. Akkor is, ha ez nem így lenne.


Na mindegy, a horgászok nagy részéről különben meg is van a véleményem, főleg, miután a törpeharcsát is úgy nyúzták, hogy élve sóba dobták, és úgy döglött meg, hogy fájdalmában vergődte le a nyákot magáról. Én persze úgy is tökéletesen le tudtam szedni a bőrüket, hogy haláluk után forró vízbe mártottam őket. De hát, kérdik ők, hol ebben az élvezet...?

2013. júl. 2. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!