Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Kaptam egy gekkót?

Kaptam egy gekkót?

Figyelt kérdés

A barátnőmtől kaptam egy madagaszkári tarka gekkót. Nekem csak egy terráriumom van,de az nagy. Abba viszont görög teknősök élnek. Pontosabban kettő. Nincsenek 10 centisek sem. Viszont a gekkó kicsit vadabb mert annyira nem szelíd.Lenne hely mindenkinek kényelmesen és amíg a gekkó eszik addig a tekiket esznek máshol. Össze engedhetem őket?

Értelmes válaszokat szeretnék és ha igen akkor mire figyeljek és ha nem akkor miért?


2013. júl. 2. 17:24
 1/3 A kérdező kommentje:
ÓÓÓ és egyébként bármilyen tartási tanácsot elfogadok és megköszönök.
2013. júl. 2. 17:27
 2/3 anonim ***** válasza:

Természetesen nem. A teknősök megharapdálják a gekkót, ha elérik. Ha nem akkor a stressztől valószínűleg megdöglik vagy nem eszik és azért pusztul el. Egy ilyen gekkónak elég egy 40x40x40 terrárium, ami kb 5000Ft, tehát nem egy nagy összeg. Én a helyedbe gyorsan vennék egyet, a bnőnek pedig mondanék egykét dolgot, élő állat ajándékozásával kapcsolatban... na de mind1. Itt egy leírás a gekkódról: (forrás: weyoun)


Méret:14-15 cm

Hőmérséklet:Nappal 25-30 °C, Éjjel 20-25°C.

Életmód:Éjszakai életmódot folytat, melyre függőleges szembogara is utal.

Etetés: Tücsök, viaszmoly, csoki csótány, egyéb rovarok, + komplex vitamin por // a legegyszerűbb a sera reptimineral C. (fontos, hogy C és Nem H, mert az a növényevőknek van).


Terrárium:Minimum 40x40x30.

Mivel száraz erdőben félsivatagban, szavannán él ezért a talaj legyen nedves föld és homok keveréke, de mindenképpen legyen nedves rész. Helyezzünk a terráriumba köveket faágakat amelyek búvóhelyül szolgálhatnak (rögzítsük őket, különben balesetveszélyesek az állatra). Esetleg kókuszdiót vagy virágcserepet búvóhelynek. Szárazságtűrő növényeket ültessünk a talajba. Naponta permetezzünk vizet a terráriumba, mert igazából a gekkók leginkább a levelekről kövekről szeretik lenyalogatni a vizet, de a biztonság kedviért helyezzünk be egy kisebb itató tálat, melyben naponta cseréljük a vizet.

2013. júl. 3. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Tyűűű köszi ^^

Sokat segített még ma veszek neki terráriumot meg lámpát is!

2013. júl. 3. 17:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!