Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » A szakállas agáma mekkorára...

A szakállas agáma mekkorára nő meg?

Figyelt kérdés
Sokat olvasok róla de mindenhol más infót adnak az állat méretéről. Van ahol 60 centisnek mondják van ahol csak 30 nak.

2013. júl. 9. 13:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia,

attól is függ a méret, hogy hím vagy nőstény, illetve hogy mennyire tiszta* (tenyészetileg) az állat. Hivatalosan a pogona vitticeps 45-55 cm-re nő meg.


*annyira elterjedt az állattartók körében (Amerikában 3. leggyakoribb háziállat) a könnyű tartás és tenyészthetőség miatt, hogy minden boltban kaphatóak szinte. Ez azt jelenti, hogy boldog boldogtalan tenyészti az egész Világon, ami azt eredményezte, hogy ez a pogona már nem teljesen ugyan az mint az eredeti, ami Ausztráliában szaladozik a homokon. Úgy is hívják, hogy terráriumi (szakállas) agáma. Ugyan ez a helyzet a boa constrictor-ral, aminek szintén van egy olyan "fajtája", hogy terráriumi boa

2013. júl. 9. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
És lehet tartani egy ilyen állatot egy 76*51*76-os terráriumban? Vagy egy 100 literes akváriumban? (az akvárium alapja nagyobb de olcsóbb)
2013. júl. 9. 21:05
 3/4 anonim ***** válasza:

(első vagyok)

Egy kifejlett agámának 120x60x60 terrárium az ajánlott.


Szerintem osb (préselt faforgács bútorlap) lapból csináltass terráriumot (csak elöl legyen üveg), az a legolcsóbb és könnyen lehet alakítani.

Pl mivel van 60cm magasságod, lehet keresztbe tenni egy nagy faágat, amin tud mászkálni az állat, és ezt könnyen oda lehet csavarozni az osbhez. Vagy ha kiderül, hogy valamiért kell egy plusz luk, mert mondjuk ott vezeted be az égőhöz a vezetéket, vagy szellőzéstetés miatt, akkor is könnyen furható.

Illetve nem törik úgy, mint a teljesen üveg terrárium.

itt egy példa az osb szaki terráriumra (természetesen jobban be lehet rendezni):

p.coldline.hu/2013/07/10/1101436-20130710-bYvUkN.jpg

2013. júl. 10. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen ez akkor egyszerűbb lesz mint gondoltam. Ezt meg tudom csinálni Itthon. Köszönöm szépen😊🎁
2013. júl. 10. 20:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!