Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Van két teknősöm. Az egyiknek...

Van két teknősöm. Az egyiknek kb.4,5 cm-t nőtt a páncélja mióta megkaptam, de a másiknak csak 1,5-öt. Elmúltak másfél évesek. Mi lehet a bajuk?

Figyelt kérdés
Van két ékszerteknősöm, akiket 2012 novemberében kaptam és most már több mint másfél évesek ( mindketten ugyan akkor születtek ). Az egyikük egyfolytában csak nő, míg a másik alig nőtt mióta hozzám kerültek. A nagyobbik teljesen megőrült. Egyfolytában csak enni akar, és mikor megetetem őket mindig elveszi a kisebb elől a kaját. Mi lehet ezeknek az oka? Naponta etetem őket, és csak annyit adok nekik amekkora kb. a fejük. Anyukám még régebben leejtette az egyiket, de nem tudom melyiket. Lehet hogy ettől nem nő a kicsi?

2013. júl. 14. 14:31
 1/4 ebéd elek válasza:

gondolom egy akváriumban tartod őket, és oda adod a kaját is. szóval a kis teknős azért nem nő, mert a nagyobb agresszívebb, és eleszi tőle a kaját. én a helyedben külön tenném őket, ha nem is állandóra, de legalább etetéskor, hogy a kicsi is tudjon enni rendesen. összefüggés: sok kaja=gyors nővekedés, kis kaja=lassabb nővekedés


én amúgyis külön venném őket, nehogy a méretkülönbség miatt összekapjanak.

2013. júl. 14. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! :)
2013. júl. 14. 16:56
 3/4 anonim ***** válasza:

én is a külön etetést javasolnám :)

ha etetésen kívül nem zavarják egymást, akkor nem szükséges különvenni őket máskor, csak kajakor

ha akkor is bántják egymást, akkor javasolt lenne

2013. júl. 17. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm. :)
2013. júl. 17. 22:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!