Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mi a baja a teknősömnek?...

Mi a baja a teknősömnek? (fehér hártya)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Körülbelül egy hete örökbe fogadtam egy teknőst, egy kisgyereké volt, ő is úgy kapta, de nem tudta a normálisan gondozni így én magamhoz vettem. Már akkor is volt valami érdekes fehéres hártya a páncélja szélén, de még nagyon kevés... mostanra már az egész tekit beborítja, mi lehet ez a betegség? Én gombára gyanakszom. Milyen gyógyszert adhatok a betegségre?

Előre is köszönöm a normális segítségeket!

UI.: Sajnos nem tudom kideríteni, hogy milyen fajta teknős, ha valaki a képek alapján leírná azt is megköszönném!

Rakok fel egy pár képet, hátha így könnyebb lesz!


Képek.:

Ilyen volt, amikor hazahoztam egy hete.:

[link]

[link]


Most ilyen:

[link]

[link]

[link]

[link]


Kérek mindenkit, hogy ne mocskolódjon, én csak a teknős életét szerettem volna megmenteni, azért vettem magamhoz, nem volt még dolgom teknősökkel, nagyon nem tudok róla semmit, amit a napokban olvasgattam, csak annyi az összes infóm róluk!



2013. júl. 17. 18:48
 1/2 anonim válasza:
Szia! Vegyél metilénkéket! Kis fiolában lehet kapni, kék a kupakja, szinte minden kisállatkereskedésben van. Ha egy-két nap után nem segít, akkor vidd el állatorvoshoz. Továbbá mielőtt megkezded a metilénkéket beadagolni a vizébe (rá van írva a címkéjére, hogy mennyit kell adni) takarítsd ki a teknőst! Mindent szedj ki az akváriumból, moss át mindent ecetes vízzel, de ügyelj, hogy ne maradjon ecet semmin! Aztán mindent rakj vissza és töltsd fel vízzel.Ezt csak azért mondtam, mert látszik a vizén, hogy nagyon koszos. :S Ha további kérdéseid lennének, akkor keress meg priviben, vagy írj emailt (droppabeci@gmail.com)!
2013. júl. 19. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Zeds Alive válasza:
Ez egy védett mocsári teknős..
2013. júl. 29. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!