Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Kutyára halálos kígyómarás?

Kutyára halálos kígyómarás?

Figyelt kérdés

Egy faluban egy öreg néninek a kutyája a saját udvarukban elkezdett ásni.

Aztán a néni arra lett figyelmes hogy a kutyája egy fekete kígyóval áll szemben, és megmarja a kígyó, eközben a néni egy kapával levágott egy darabot a kígyó farkából, ez után meg a kígyó elkúszott.

Ez után a kutya valami zöldességet köpködött, lebénult talán.

De másnapra meg meghalt, ez biztos.

A néni szerint, bár nagyon megviselte, a kígyó Kb. másfél méter lehetett, és ágaskododott, fekete-feketés volt.

Vajon milyen kígyó lehet ez? Vipera egyáltalán lehetett? Ásóvipera? vagy valami sokkal rosszabb? Fekete mamba? ugye nem lehet?


2013. júl. 17. 23:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hol történt ez? És mikor? A hely határozza meg azt hogy mi lehetett az a kígyó kinézetű.
2013. júl. 17. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Baranya megyében, Somogyviszlóban, Szigetvártól nem messzi falu-község.
2013. júl. 17. 23:32
 3/12 A kérdező kommentje:
Tegnap
2013. júl. 17. 23:34
 4/12 A kérdező kommentje:
15 éves vagyok, és érdekelne a kígyó fajtája, viszont én sem tudom hogy mennyire pontosak az infóim, csak a kígyómarás, és az 1 napos halál a biztos.
2013. júl. 17. 23:35
 5/12 A kérdező kommentje:
van kígyóskönyvem, és a viperáknál olvastam hogy S alakban ágaskodnak marásközben, viszont nem tudom hogy van-e ilyen erős mérgű vipera, mert az Ásóviperáról nem találtam sokat a neten meg a könyvben sem, csak hogy hogy néz ki.
2013. júl. 17. 23:37
 6/12 anonim ***** válasza:
Ezt az oldalt nézd végig és olvasd el. Innentől okosabb leszel, már csak a néni kellene, hogy beazonosítsa.Esetleg a levágott darabka.....tiszta Hamupipőke :)
2013. júl. 17. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Lemaradt : [link]
2013. júl. 17. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Még ez lehetne : Keresztes vipera melanisztikus színváltozata

Ha ennyire lelkes vagy :) akkor még ezt nézd meg és menj tovább az ott látható oldalra :

[link]

2013. júl. 17. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
hát köszi :) de akkor is félelmetes :S
2013. júl. 17. 23:49
 10/12 anonim ***** válasza:
......nekem mondod.........Én már találkoztam Somogyban......
2013. júl. 18. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!