Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Leírnátok nekem pár általános...

Leírnátok nekem pár általános dolgot a kígyókról, vagy bemásolnátok?

Figyelt kérdés

Tudom google, de nagyon félek tőlük, még a képet sem bírom róluk.

Persze nem olyanra vagyok kíváncsi h : nincs lába, se kezek, csúszik, megmar...hanem h : mitől félnek, hogy viselkednek ember közelében, bemásznak-e házba, hol tartózkodnak szívesen.... van e olyan h bemásznak a csatornába és a mosdóban/fürdőkádban feljönnek....stb


2013. júl. 20. 23:41
 1/7 A kérdező kommentje:
ja és olyan van h sétálok az utcán és előugrik a bokorból?
2013. júl. 20. 23:43
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, hogyne ugrana. Az aligátorral is vigyázz, mert ha valaki lehúzza a csatornába ott hatalmasra megnő. Erről már fil is készült!
2013. júl. 20. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

xD "előugrik a bokorból"

a kígyóktól egyáltalán nem kell félned főleg itt Magyarországon, félénkek ha tehetik kerülik az embert, csak legvégső esetben támadnak (rájuk lépsz, sarokba szorítod, fogdosod) nem fog feljönni a lefolyóból, a házba nem megy be, inkább hűvös helyen tartózkodnak olykor előjönnek napozni

szóval Magyarországon nem a kígyóktól kell félned

2013. júl. 20. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Magyarországon élsz?

Ha igen, akkor jobb, ha tudod, hogy nálunk nem él mérges kígyó (vagyis él kétféle, de azokat is alig látni, csoda ha még nem haltak ki és csak kis területen honosak - keresztes vipera és rákosi vipera).

Esetleg akkor lehet probléma, ha olyannal találkozol, amit valaki szabadon engedett mert megunta a tartását (de legtöbbször azok sem mérgesek).


A házba csak véletlenül tévedhetnek be, ha nyitva hagyjátok az ajtót, ablakot és nincs szúnyogháló (lakatlan épületekbe viszont gyakran beköltöznek). Ezek legtöbbször siklók (ha valaha sor kerülne ilyesmire óvatosan piszkáld messziről egy bottal akkor összegömbölyödik, aztán dobj rá egy vödröt, tegyél rá súlyt és szaladj át a szomszédért, hogy vigye ki a házból).

A fáról, bokorból nem fog rád ugrani. Ha pedig réten mész, akkor érdemes egy bottal nagy zajt csapni és csapkodni magad előtt a füvet, akkor ha van is ott kígyó megijed és elszalad, észre sem fogod venni.


A Balatonban is vannak amúgy siklók, de nagyon védtelenek és legtöbbször kicsik. Amikor ott voltunk mindenki fogdosta, úgy kellett megkérnünk (mindenféle embert, mindenféle nyelven :D), hogy engedjék már útjára szegényt, ne nyomorgassák. :D

Változó amúgy, hogy hol tartózkodnak szívesen. Vannak amik szeretnek kifeküdni napozni, mások elbújnak nyirkos helyekre.

De az embertől egyébként a legtöbb tart és menekül.

A mosdóban, fürdőkádban, wc-ben soha nem fognak felmenni, amiatt ne aggódj. :)

Összefoglalva nem kell aggódnod, nagyon ritkán lehet találkozni velük, ha észreveszik, hogy feléjük tartasz már elhúzódnak. Veszélyes kígyóval pedig nagyon kicsi az esélye, hogy találkozz, és még azok sem agresszívak, csak akkor támadnak, ha fenyegeted őket.

2013. júl. 21. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Már az előttem lévők leírták a lényeget:)

hidd el, jobban félek tőled, mint te tőlük!

2013. júl. 21. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
És ha nyitva hagyom az ajtót és az ablakot akkor felmásznak a lépcsőn, vagy a ház falán?
2013. júl. 21. 00:20
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem képesek lehetnek rá, de ez igen ritka. Eleve az sem biztos, hogy él felétek kígyó. Plusz, milyen magasan laksz? Mert sok métert nem fog felkúszni az ablakhoz és ezer lépcsőn sem megy végig.

Én láttam már kígyót bemászni egy lakatlan ház ablakán, az kb. olyan magas volt, hogy még én is be tudtam volna mászni rajta. De ha magasabban van, akkor előbb megy be az egér vagy valamilyen rovar, madár. :D


De miért nem rakatsz szúnyoghálót az ablakra és az ajtóra? Egy nap alatt felszereli neked még egy "ezermester" ismerős is, nekem is rokonom csinálta, aki leginkább kőműves munkákat végez, de tökéletesen megcsinálta egy nap alatt mindenhová. Csak a hálót kellett megvenni és a kerethez pár kisebb falecet (és tűzőgép + pár kicsi szög). Az ajtóhoz olyat szoktak, amit lehet nyitni, mint egy ajtót, szóval tök kényelmes.

Nekünk is valami fémszálas vagy üvegszálas vagy mi van (sajnos már elfelejtettem), ez sokkal erősebb (nem volt különösebben drága), nekünk a simát hetente szétszaggatta a jégeső, de ez szuper. Szerintem ezen nem menne át a kígyó sem, ha érezné, hogy nem tudja benyomni és jól ki van feszítve a háló, akkor más irányba halad tovább. Vagy vannak azok a klasszikus szúnyoghálók is, amik vastagabbak, olyan nagyon merevek és műanyagok (általában fehér színben kapni, de az olyan, hogy alig látsz át rajta, nekünk csak az ajtón vagy mert nem látnak be a szomszédok és a macskának is nehezére esik szétszedni. Azon fix, hogy nem megy át a kígyó. :D

Amúgy ha azért nem akarsz hálót, mert cica van, akkor nem kell aggódnod, amint kígyó merészkedik a birtokra a macska rögtön intézi. :D (Nem fog baja esni a kutyának/cicának.)

2013. júl. 21. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!