Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Kígyótartók, szerintetek...

Kígyótartók, szerintetek túlreagálom?

Figyelt kérdés

Azért nektek címeztem a kérdést, mert ti azért értetek a kígyókhoz.


Szóval rettenetesen félek tőlük, annyira, hogy egy ideje már az utcára sem merek kimenni, éjjelente max. 1-2 órát alszom. Folyamatosan rettegek, pedig 22 év alatt egyszer sem találkoztam a természetes élőhelyén.

Bár most eléggé dzsungelos az udvarunk, van rengeteg zöldünk meg egy kisebb tavunk (2X2m), és rengeteg borostyánunk.

Szeretik ezeket? Bár van 2 kutyánk, meg sok baromfink, a hátsóudvarban, folyó mellett élünk, olyan 700m-re van tőlunk, 2 utcával lejebbb.


De most olvastam, hogy ház falán is fel tudnak mászni, akár 10 m-t is, fára is másznak stb.


Mennyire kell rettegnem, hogy egy sikló bejön a házba? (3 lépcsőfokon kell felmenni)


Illetve egy nagyobb város belvárosában a magasföldszintre (bár nem olyan magas) mennyire szeretnek bemászni?


Ha találok egyet a lakásban, hogy távolítsam el? Megölni nem szeretném.


Miket nem szeretnek a kígyók siklók? Milyen helyeket, házakat, állatokat stb? Mert ha olyanom lenne lehet nemigazán jönnének a környékre.


Előre is köszönöm, ha valaki válaszol!


22/L


2013. júl. 25. 08:40
 1/2 anonim ***** válasza:

A Magyarországon élő siklók ártalmatlanok, igaz van 2 méteresre is megnövő, Haragos sikló, vele egyszer találkoztam a Dunában, mégis itt vagyok még. Vízisikló, kockás sikló, ezek általában nem nőnek 1m-nél hosszabbra és nem is másznak fára, inkább a ház alatt, pincében, tó mellett tanyáznak, ahol nem éri őket túl sok nap. Fára mászni az erdei sikló szeret, de ő erdőkben él és kerüli az embert. Szerintem nincs mitől félned.

Ha véletlenül mégis bekerül egy ilyen állat hozzád, hívj valakit, aki megfogja és elviszitek valahová embermentes környezetbe, erdőbe... (akár kézzel, ha nem túl nagy) bár a siklók harapása is vérezhet.


Keresztes viperát pedig alig látni, mivel az embert messziről észleli és elkerüli. Főként Somogy és Zala megyében, valamint ezektől teljesen elkülönülve a Tokaj-hegyen és környékén honos. És ezeken a helyeken is rettentő kevesen vannak. :)

2013. júl. 25. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én is kígyótartó vagyok.Ahogy az előttem válaszoló irta a hazánkban élő kígyók ártalmatlanok csak két faj van aminek a mérge veszélyes""" (a parlagi viperának nagyon gyenge).Ahogy leirtad hogy milyen környezetben éltek én max vizisiklókat tudok elképzelni.Egyébként meg nem kell félni hogy összefutsz velük mert én meg mindig arra megyek találkozzak velük a szabadban és sose jön össze...Egyébként a ház falára nem tudnak felmászni meg nem is akarnának..Ha nállatok sok a rágcsáló vagy béka akkor esetleg találkozhatsz velük...A házba ritkán mennek be de olyanról már hallottam hogy a ház alá beköltöztek a szalagossiklók.Amúgy meg ha nagyon félsz tőlük akkor a legjobb:ecet. Gyűlölik a szagát.
2013. júl. 26. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!