Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Hogyan segítsek kigyógyulni...

Hogyan segítsek kigyógyulni barátnőmnek a kígyófóbiájából?

Figyelt kérdés

Annyira retteg szegény, hogy már lassan a szobájából sem mer kimenni, az a képzete, hogy bemásznak a házba, holott még soha nem találkozott eggyel sem.

Vagyis egyszer egyszer egy siklóval a balatonon.


A falu szélén folyó van, az igaz, hogy állítólag annak a környéke tele van (bár én még eggyel nem találkoztam), de az kb 700 m-re van tőlük és rengeteg ház van közöttük.


A szülei csináltak egy kerti tavat a medencéjükből, ami körül rengeteg zöld van (borostyán, fű, minden féle zöld), és fél, hogy biztos ott van.


Apukája mondta, hogy 50 éve ott lakik, de ő még a háznál nem találkozott vele.


Rengetegszer voltunk már folyók, tavak közelében (Velencei-tó, Duna, Tisza), de még soha nem találkoztunk velük.


Van egy nő a faluban, aki mondta, hogy a kertje tele van vele, és be is mászik a házba, de az ő kertje vége ilyen mocsáros, lápos, fás területen végződik.


Attól is fél, hogy bejönnek a házba és felmászik az emeletre a szobájába, vagy a házfalon felmászik, és ott a teraszára és be a szobájába, ott fel az ágyába, és majd éjszaka megharapja.


Ráadásul nem akar visszajönni az egyetemre, mert a városban meg a város mellett elfogtak 2 házikedvencként tartott kígyót, és fél, hogy a lakás tele van velük, vagy ugyanúgy felmásznak az utcáról, vagy át a szomszédtól és be az ablakon, vagy egy csövön és akkor megmarja őt, meg majd szívrohamot kap, stb.


Nagyon féltem, hogy ennyire fél, de nem tudom, hoy segíthetnék neki.


Még csak képet sem akar nézni róluk.


2013. júl. 26. 11:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Most komolyan mondom ! Vegyél neki egy kígyót! Én a pókfóbiámat így győztem le hogy vettem egy pókot etettem meg minden és megszoktam jelenlétét ! Mostmár nem félek tőlük ! Hát sok sikert nektek ;)
2013. júl. 26. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Szerintem akkor többé nem lenne a barátnőm :)


Talán ha többen leírnátok a tapasztalataitokat, hogy találkoztatok e velük(sikló ugyanez), ha igen akkor hol, stb...


Illetve ha elvinném az állatkertbe, ott lehetne kérni egy kígyószakértőt, akivel bemenni hozzájuk és feltenni neki pár kérdést, stb. ?

2013. júl. 26. 12:06
 3/15 anonim ***** válasza:
Az én anyukám a patkányoktól félt (meg minden rágcsálótól) Nagyon régóta szerettem volna egy patkányt. Megvettem elősször félt h kimászik a ketrecből stb de ma (1 hónapra rá) már minden este visz nekik nasit, meg órákon átt csak nézi őket ahogy játszanak :)
2013. júl. 26. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Platypus ***** válasza:
81%
Ez elég súlyosnak hangzik, szakértő kéne hozzá. Nem egyszerűen fóbiának, hanem paranoid téveszmének hangzik az egész. Menjetek el orvoshoz, valószínűleg simán kap beutalót pszichiáterhez, ami TB-re megy, ellentétben a pszichomókussal.
2013. júl. 26. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:

Ez már beteges. Én is félek a pókoktól, de viszont szeretnék is egy madárpókot mert tök menő x)


A barátnődnek szerintem szakemberre van szüksége, ha ez a félelem már beleivódott a mindennapjaiba.

2013. júl. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Volt a múltkor egy kérdés a másik oldalról, azt is ő írta ki? (Hogy a kígyók mennyire mobilisak, valaki válaszolt is, hogy neki a tizedikre bemászott a harmadikról egy piton.)

Ez tényleg paranoid viselkedés, orvos kell neki. Állatkertben ritkán fogsz herpetológust szabadon, inkább ha direktben felkeresel egyet, de szerintem ez is csak elmélyítené a problémákat (ti. megtudná, hogy ezek milyen sokan vannak, hol élnek, Magyarországon hány fajuk él, elterjedési terület, jó ég, ezeket emberek ilyen tömegben tartják stb.). Az a lelkesedés, ahogy pl. a rákosi vipera fajmentő programról beszélnek, vagy a sikeres szaporító programok és természetbe visszaengedés szóba kerül... szerintem barátnőd frászt kapna.


Addig esetleg nyugtathatod, hogy én direkt keresem a kígyókat, mégis olyan ritkán látok egyet... Három évente egy-egy maximum. (Jó, "expedíciót" nem szervezek vízisikló után, ez is igaz.) Illetve a kígyó jobban fél tőle, mint ő a kígyótól.

2013. júl. 26. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Nem tudsz rajta segíteni, annyi, hogy ne nevesd ki, ne szívasd vele, bátorítsd.

Az, hogy ártalmatlan a kígyó, a fóbiásnak nem segít. Ha ennyire súlyos, érdemes lenne szakemberhez fordulni.


Kígyót vinni neki, vagy kígyóházba bevinni nem a legjobb ötlet, az ilyen szembesítős kezelés is nagyon, nagyon lassan és fokozatosan zajlik, először a fotókhoz kell hozzászoknia, ha majd ő készen áll rá, megnéz egy akváriumban levőt, közben végig kell mellé olyan ember aki mellett biztonságban érezheti magát, stb.


Tényleg ritkák amúgy, én majdnem hogy egy kezemen meg tudnám számolni hányszor láttam vadon élő kígyót Magyarországon, pedig én imádom őket, kiskoromban elképesztően sokat keresgéltem, hátha sikerül egyet kiszúrni, sikertelenül.

2013. júl. 26. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Elviszed orvoshoz, ennyit tudsz tenni. Hiába próbálod meggyőzni, neki ez már beteges fóbia. Nagy valószínűséggel az a nő segített rá erre a fóbiájára, és azért lett ilyen, már-már ilyen nagy a kígyóktól való félelem. Azt meg végképp felejtsd el, hogy elviszed kígyókhoz, stb.-hez, mert csak rosszabb lesz tőle.

Annyit segíthetsz még azon kívül, hogy elviszed az orvoshoz, hogy te, és a családja mindig mondogatjátok nekik nem kell félni tőlük.

2013. júl. 27. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
szerintem jót tenne neki ha elvinnéd az állatkertbe és ott néznétek kígyót és végig nyugtatnád hogy üveg mögött van milyen szép és nyugott a kígyó az nem baj ha undorodik tőle de ne féljen mond meg neki hogy a kígyó nem akarja bántani beszélgess vele a kígyök viselkedéséről és arról mièrt fél tőlük stb ha további tanácsok is kellenének írj privit
2013. júl. 28. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%

Pont ma volt a blikkben, hogy 2 kisfiú meghalt, mert éjszaka az alattuk lévő állatkereskedésből kiszökött egy sziklapiton, és az éjjel megfojtotta a kicsiket. :( Igaz ez külföldön volt, nem itt. Amúgy meg nem csodálom, hogy fél, elég undorító állatok.. Most voltam a balatonon, az utcán mászkál egy csávó egy kígyóval, és lehet vele fényképezkedni úgy, hogy a nyakadba veszed azt a 10 kilós állatot. Na volt ott egy nő, eleinte rá se mert nézni, aztán elkezdte simogatni, a végén meg csókolgatta a fejét. Idióta.. Nagyon undorító volt, ott is hagytam őket..

Na én egyébként egy 2 hete találkoztam egyel a városban, vagyis nagy valószínűséggel az lehetett, mert elég nagy volt, sikló nem nő ekkorára.

2013. aug. 8. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!