Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mi lehet a baja a szakállas...

Mi lehet a baja a szakállas agámámnak?

Figyelt kérdés
A tünetek a következők: lagymatag, sokszor csukja a szemét, inaktív, de ha etetem akkor a farka rögvest kunkorodik és vadászik előszeretettel. Megfelelő mennyiségű (vitaminozott) eleséget kap. A terrárium mérete is megfelelő. Jelenleg 5 hónapos, kb. egy hónapja vettem a leguanban és ott azt mondták akkor 4 hónapos. Széklete egészséges, parazitizmusra utaló nyomok nincsenek. Egyszer elaludt a kis tálkájában (petri csésze, benne vízzel) én szedtem ki onnan, de aztán meg vadászott. Érdekes számomra ez a kettősség, én angolkórra gyanakszom, de az egyéb fent említett körülmények ezt nem feltétlenül igazolják. Néha megindul és kavarog egy kört a terráriumban, de aztán megint lefekszik. Azért teszem fel itt a kérdést, hátha a tartók jobb választ tudnak adni mint a gúgldoktor. Előre is köszönöm a válaszokat!

2013. aug. 4. 19:38
 1/3 bmxboy33 válasza:
napra ragd
2013. aug. 12. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Gyime válasza:

Nagyon egyszerű a képlet..ő még fiatal..

mit csinál egy kis cica vagy kutya amikor pár hónapos?

eszik..megy pár kört és alszik..

fáradékonyak fiatal korban ez egy természetes reakció.

nekem is van egy agámám ugyanez volt nála is most meg már reggel hattól ébren van,királykodik..aztán amikor kiveszem szaladgál meg mindenre felmászik.este kilenckor szoktam fektetni és mikor még mindig nem akar el aludni jó meleg vízben megfürdetem és utána mint akit fejbe vágtak.. :D szóval még pár hónap és meglátod a változást.

bármi kérdésed van szívesen válaszolok.

2013. aug. 16. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, sajnos múlt hét elején átköltözött az örök tücsökvadászmezőkre. Mindent megpróbáltam, mindenféle tápot próbáltam neki adni, de nem evett. UV lámpája is volt, és napfényre is tettem. Nem segítettek sajnos.
2013. aug. 17. 21:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!