Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Miért nem eszik az ékszerteknő...

Miért nem eszik az ékszerteknősöm?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy kb. 2 éves sárga fülű ékszerteknősről lenne szó, hím példányban (bocsánat ha esetleg furcsa lenne a fogalmazásom).

Ma ha minden igaz, ötödik, negyedik napja nem eszik semmit. Mivel, mikor múltkor etettem (két nappal ezelőtt) akkor nem láttam hogy neki veselkedne az ételnek, hanem ráment! De többet nem tudtam látni, mivel el kellett mennünk így épp oda tudtam adni neki a kaját. Attól tartok, hogy bár amikor visszaértünk nem volt étel, lehetséges hogy a nagyobbik megette előle (az is kb. két éves sárga fülű ékszerteknős, nőstény). De gondoltam, akkor majd kibírja és ma megetetem. Viszont most már a harmadik kaját próbálom megetetni vele.

A neveket pontosan nem tudom mik, de először egy ilyen két nagy kockás kiolvasztandó moszat féleséget adtam neki külön edényben és el is takartam, hátha megint előjön a félénksége (régebben eléggé gyakori volt), s nem mer emberek előtt enni. De nem ette meg. Utána hallal kínáltam meg (de azt két alkalommal is elutasította korábban), s akkor nem fedtem el. De akkor sem evett egy cseppet sem. Most legutóbb felszeletelt (nagyon apró darabokra, hogy meg tudja enni) párizsit, amit eddig megevett, kivéve egyetlen egy alkalmat, az utolsót. De a jelek szerint ezt sem eszi meg. Még paradicsommal és egy másik moszat fajtával fogok próbálkozni, ha esetleg az sem jönne be neki.

Gondoltam arra eleinte, hogy lehet azért lett étvágytalansága, mivel hideg vízben vannak egész nap (vidékre le lettek hozva és nincs víz melegítő, azonban ezt korrigálni tudjuk a meleg idővel és a sétáltatással az udvaron a napfényben). Azonban most le is hűlt az idő és talán emiatt. Bár nem hinném, mivel megkóstolta a párizsit de végül felhagyott vele. Most is eltakartam az vödört, hogy nehogy a környezetére figyeljen hanem az ételre.

Esetleg a félénksége még, amiért kissé megrázkódtató élménye volt, hogy kénytelen voltam a vödörrel együtt őt is egy másik helyre rakni mindig.

Vagy még hogy ha finnyás, vagy esetleg, hogy beteg.

De nem tudom.

Szerintetek miért nem eszik a teknősöm?

Nem szeretném ha baja lenne és kezdek már nagyon aggódni érte. Kérlek, ha tudtok valami jó tanácsot rá, hogy hogyan tudjam megetetni, azt nagyon szépen megköszönném!

Előre is köszönöm a válaszokat!



2013. aug. 11. 17:26
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Ez a különtevős dolog jő ötletnek tűnhet, de pl a mi 3 teknősünk sem evett soha a terráriumukon kívül, úgyhogy szerintem több esélyed van a saját helyén, esetleg inkább a nagyobb teknőst vedd külön arra az időre! Nézd meg, hogy az étvágytalan teknősnek nem puha-e a páncélja, vagy nem duzzadt-e a szeme, bár ha ilyen változatosan táplálod, nem hinném hogy beteg lenne. Az időjárás sem hiszem, hogy ilyet okozna.

2013. aug. 11. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Szia!

Rendben kipróbálom, és nagyon szépen köszönöm a tanácsot!

Anyukámmal beszéltem erről telefonon és szerinte az is lehet, hogy most járja a végét, mivel a mi ismerőseinknek akiknek volt ékszerteknősük azok csak egy évig húzták ki, s a mi teknőseink ilyen szinten rekord életkorúak így. De én nem szeretném őt elveszíteni, ezért holnap megint megpróbálom megetetni.

Tényleg köszönöm ezt a választ!

S ha valaki másnak is eszébe jut, vagy neked első válaszoló más ötlet, nagyon szépen megköszönnöm!

2013. aug. 11. 21:46
 3/7 anonim ***** válasza:
Az idegen hely, hideg víz is összezavarhatja őt, és azért sem eszik.
2013. aug. 11. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok, az ékszerteknősöknél az a normális, ha legalább 10-15 évig élnek! Egy év az szinte semmi nekik.
2013. aug. 12. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Erről tudok, miután megkaptam őket (karácsonykor) 2 évvel ezelőtt, rögtön neki álltam kitanulni, hogy mik kellenek nekik, meg az eladó is sokat mondott róluk.

S rendben, akkor ma kipróbálom a saját helyén és a nagyobbikat veszem ki. Ő jobban bírja ha áthelyezem valahova. Kis sétáltatásoknál is ő szokott ide-oda mászkálni, míg a kicsi elbújik, a hím. Köszönöm az új válaszokat!

2013. aug. 12. 09:24
 6/7 A kérdező kommentje:
Megnéztem a teknősömet, s nem puhult meg a páncélja, sem duzzadt a szeme. Ma pedig megpróbálkozom a nagyobbik kivevésével és úgy megetetni a helyén.
2013. aug. 12. 12:28
 7/7 A kérdező kommentje:

Mai nap megpróbálkoztam azzal, hogy a saját helyén etessem meg, s direkt magára hagytuk hogy ne féljen. Mikor még láttam érdeklődött iránta, de fél órával később semmi. Ott maradt a kaja, a nagyobbikat visszaraktam és a jelek szerint ő ette meg a kaját előszeretettel.

Kérlek szépen, mondjatok még tippeket, mi lehet a baja! Nagyon hálás lennék érte!

2013. aug. 12. 18:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!