Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Milyen pozitív dolgokat,...

Milyen pozitív dolgokat, tulajdonságokat tudnátok mondani a kígyókról?

Figyelt kérdés

Kígyófóbiám van, de próbálok rajta túllépni. Most már odáig eljutottam, hogy nézegetem őket az interneten, és pl. a gabonasiklókat már-már szépnek is találom.


Belegondoltam abba, hogy ezeket az állatokat, többnyire úgy nevelik bele már a gyerekekbe, hogy veszélyesek, rondák, blablabla...


2013. aug. 17. 18:33
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ugyan fóbiám nem volt,de féltem a kígyóktól.Összekerültem a férjemmel,akinek akkor már volt 2.Mondanom sem kell mikor megláttam a terráriumot,majdnem rosszul lettem.De mindig egy kicsit közelebb merészkedtem,nézegettem,majd később megkértem a férjem,vegye ki.Rászántam magam,megsimogattam,később már kézbe is vettem.Most már ott tartok,hogy bármikor szívesen kiveszem őket,és büszkén mutogatom.Nézegess királypitonokat,rengeteg szín van belőlük,és olyan okosnak tűnő tekintetük.Nézegesd őket,aztán keress olyat akinek van,vagy menj el egy állatkereskedésbe vagy kiállításra,ott élőben láthatod őket.Majd kérd meg a gazdit,had simogasd meg.Jó úton haladsz,így tovább.
2013. aug. 17. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Tetszik hogy próbálod leküzdeni a fóbiád

Gondolj bele abba hogy a kígyók olyanok mint a gyíkok csak nincs lábuk meg hosszabbak :D, (mondjuk erre ne gondolj ha a gyíkoktól még jobban félsz), meg arra hogy nem árthat neked, nincs miért félned tőlük (főleg itt Magyarországon) sőt kevesebb módon tudnak neked fájdalmat okozni mint bármelyik másik vadállat, nincs lábuk, karmuk :D

Én mondjuk minden kígyót szépnek látok de a legszebbek: Vörös királysikló, smaragdzöld fapiton, kutyafejű boa

és jól mondta az utolsó, kérj meg valakit akinek van kígyójak és ismerkedj vele közelebbről

2013. aug. 17. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
mármint a kígyóval, de a gazdájával is megismerkedhetsz ;)
2013. aug. 17. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nekem is a smaragdzöld fapiton a legszebb :)


Igazából a legjobban attól félek, hogy valakié elszabadul, és a lakásban, egy váratlan pillanatban "összefutok" eggyel.


Am. nem is tudtam, hogy ennyire szép színűek és mintázatúak is vannak, eddig abban a hitben éltem, hogy a kígyók csak ilyen zöldes-szürkés-feketések lehetnek :D

2013. aug. 17. 22:47
 5/10 anonim ***** válasza:
1-es vagyok.A mi egyik kis kedvencünk is smaragdzöld fapiton.Viszont ha egyszer eljutsz odáig,hogy esetleg saját kígyó,ne ezt válaszd elsőre.Kezdő kígyósoknak nem ajánlott.
2013. aug. 18. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Azért annyira bátor szerintem soha nem leszek :)
2013. aug. 18. 12:35
 7/10 anonim ***** válasza:
A legpozitívabb tulajdonságuk , hogy nem ugatnak egész éjszaka .
2013. aug. 18. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ez valóban így van kedves utolsó.XD És az sem mellékes,hogy nem büdösek.

Én is azt hittem,hogy sosem simogatnám meg,most meg már puszit is adok nekik,és a nyakamba veszem őket. :D

2013. aug. 18. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én nem tudok negatív tulajdonságot...

Az emberek általában azokat az állatokat "szeretik" amelyiken uralkodni tudnak, Pl: a kutya, nyúzzák, kínozzák, és hülyén tűri, meg lehet tanítani sokféle dologra. Na a kígyó nem ilyen, Ő VAN, Lehet gondozni, etetni, itatni, takarítani, gyönyörködni benne, tanulmányozni, kézbe venni, tekergetni, és ha nem tetszik neki, odavág. Semmilyen "kunsztot" nem fog megtanulni. Önmagáért kell szeretni. Nekem 22 évig volt egy kígyóm (boa C.)Rengeteg ember szerette meg ezt a kígyót, általában egészen mást gondolnak az emberek a kígyókról...síkosak, büdösek, (ez a vízisiklóra igaz )a szárazföldi óriáskígyókra nem. selymes tapintásúak, szagtalanok. Egyedül az etetése ami némi gonddal jár, egér,patkány nyúl, felszolgálása, de mi emberek is eszünk állatokat, és csak a nagyon buta ember hiszi, hogy a csirke, és malac, a zsugorfóliában keletkezik. Ellentétben a többi állattal, hogy csak ritkán eszik,(havonta, vagy még ritkábban)ezért a tisztán tartása is könnyebb. És ha valakit nem érdekel a hülye állatvédelmi törvény a kígyókkal kapcsolatban, csak ajánlani tudom ezek tartását, főleg az óriáskígyókét, boa, piton, a vizikígyókkal azért több baj van, az ("aprók" korall, abszolult halálosak, a nagy, anakonda etetése, és helyigénye nagy)

2013. aug. 21. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Pozitív tulajdonsága, hogy nem izzad a hónaalja...
2013. aug. 29. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!