Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Pár napja vettem észre, hogy...

Pár napja vettem észre, hogy a kertem végében lévő patakban egy teknősbéka van, ha felhívom a természetvédelmiseket, elviszik?

Figyelt kérdés
2013. aug. 22. 16:25
1 2
 1/14 anonim válasza:
Egy teknősbéka van? Vagy van több is? Érdemes lenne felhívni őket,mivel ha csak egy van ott,akkor nagy a valószínűsége annak,hogy valaki elengedte őt,és úgy nem éli túl. Szóval hívd ki őket... ;)
2013. aug. 22. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
100% hogy valaki kitette, mert magától nyilván nem került volna bele. És pont ez aggaszt, hogy jön az ősz, a tél és nem fogja túlélni.
2013. aug. 22. 16:40
 3/14 Platypus ***** válasza:
Nem lehet, hogy őshonos mocsári teknős? Meg tudod különböztetni a teknősfajokat egymástól?
2013. aug. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Nem, nem tudom megkülönböztetni, nem vagyok otthon teknős témakörben sajnos. :) De nem hinném, hogy ő őshonos lenne, mivel még sosem volt itt a vízben. Van egy nagy tó itt nálunk, ahová a patak is folyik, ott sem volt soha.
2013. aug. 22. 20:44
 5/14 Platypus ***** válasza:
100%

Azért mert te nem láttad korábban, még lehet hogy mindig is itt élt. Vegyél elő egy távcsövet, és sasold meg. Ha ilyen, akkor nem kell semmit tenned:


[link]

2013. aug. 22. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Ian Catman ***** válasza:
23%
Ha felhívod a természetvédelmiseket, te megtetted ami tőled elvárható. Nem várható el tőled, hogy meg tudd különböztetni őket. A többi már az ő dolguk. (Ha védett állat, hazavinni nem szabad.)
2013. aug. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Platypus ***** válasza:
100%

A "természetvédelmisek" nem fognak kimenni. Nem az ő dolguk. Ha a teknős mocsári, akkor eleve az a jó, ha nem nyúlnak hozzá. Ha kidobott ékszerteknős, akkor meg egy inváziós faj, ami hatalmas problémákat okoz. Mivel kiirtani már nem lehet, nem foglalkoznak egy-egy példánnyal. Ha ékszerteknős és befogod majd beviszed egy állatkertbe, be fogják fogadni, mert inváziós faj, de úgy általánosságban nem a környezetvédelem feladata a kidobott kisállatok befogása és gondozása.


Egyébként nem olyan nagy kunszt megkülönböztetni a teknősöket, mivel csak nagyon kevés lehetőség van. Az egyetlen őshonos faj a mocsári, a kidobottak 99%-a vörösfülű, a maradék 1% sárgafülű. A fejük elég egyedien néz ki:

[link]

[link]

2013. aug. 23. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
mindenféleképp hívj szakértőt!!!!! őshonos, nem őshonos, behozott, nem behozott, jobb ha érdeklődsz mit kezudj vele vagy ne kezdj semmit, ezzel segíthetsz rajta és aznap is egy jót tettél :)
2013. aug. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Mindenképpen hívni fogom őket, biztos ami biztos. Utána meg bosszantana, hogy mi lesz vele, hogy megmarad-e. Egyébként így néz ki, mint a képen amit belinkeltem, csak nincs piros minta a fején. De ugyanilyen sárga csíkok futnak végig a testén, valamint a páncélja is ilyen.


[link]

2013. aug. 24. 09:39
 10/14 Ian Catman ***** válasza:
7-esnek: akármennyire is "nem kunszt" megkülönböztetni, nem köteles senki ismerni a különbséget. Nem a természetvédelmisek viszik el, de tudni fogják, kit kell felhívni. Csak ennyit akartam mondani. Senkinek nem kötelező (és talán nem is szabad) mindent tudó amatőr biológusnak lennie.
2013. aug. 24. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!