Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Tűzhasú gőtéről pár infó?

Tűzhasú gőtéről pár infó?

Figyelt kérdés

Láttam az egyik állatkereskedésben, és nagyon megtetszettek. Az érdekelne, hogy érdemes tartani őket, hogy jól érezzék magukat. Olyanokra gondolok mint pl:

- akvárium mérete

- víz mélysége

(olvastam, hogy kell nekik kimászó, akkor azt hogy lehetne megoldani mély vízben?)

- hány darabot kell/érdemes tartani?

- szűrő, melegítő kell nekik?

- halak kellenek melléjük? vagy elég pár növény?

- mit szeretnek enni?


Jó, igazából kb semmit nem tudok róluk... Lehet ki is hagytam valami fontos kérdést.

Akinek van tapasztalata róluk, legyen szíves segítsen. Nem szeretnék rossz gazdi lenni, sem bántani őket ha nem tudok valami fontos dolgot :)


2013. aug. 25. 22:32
 1/3 A kérdező kommentje:

Eszembe jutott... A West End-ben láttam őket, 800-900 között, pontosan nem tudom. Ott, vagy más kereskedésben érdemes venni? Vagy őket is inkább tenyésztőnél?

Vannak egyáltalán, és ha igen, milyen árban?

2013. aug. 25. 22:42
 2/3 anonim ***** válasza:

Meny ki a terraplaza börzére,ott vannak jó tenyésztők!:

[link] Az áruk itt kb. 800-1.500 ft.De biztos egészséges állatot kapsz,nem úgy mint a boltban.

A tartása: [link]

A halakat élve befalná,úgyhogy nuku hal!

A tubifextől elhíznak(hosszútávon).Vigyázz,az élő eleséggel behurcolhatsz valami nyavalyát,csak jó helyről vegyél neki kaját!

2013. aug. 25. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
nekem 4 kis gőte volt 45 literben, fele vízzel, középen nagy szikla kimászó, egy úszó sziget (polifoam, vagy hungarocell darabka). Bele egy kis szűrő, pl elite mini, ez ilyen 20 liter vízhez való. Tetejét letakarni, felülre egy lámpa, hogy tudjanak napozni. És lehetőleg ne legyen 25 foknál magasabb hőmérsékletű a vizük. Heti 30-50% vízcsere. Kaja: élő tubifex, szúnyoglárva, kirakod a kőre a szája elé csipesszel.
2013. aug. 26. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!