Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Hogy vegyem rá anyumat egy...

Hogy vegyem rá anyumat egy vadászgörényre?

Figyelt kérdés
Tudom hogy van hasonló kérdés.14 éves vagyok és már kb 2 éve győzködöm anyumat hogy legyen görényem,már mindent átnéztem róla meg felkészültem rá. De amikor mondom neki akkor azt mondja hogy büdös,sokat kell vele foglalkozni,harap és hogy megfogom unni meg hogy ő utálja.De én mindet megcáfoltam.A harapásrol levan szoktatva olyat veszek,ha kiivartalaíttatjuk akkor nem lesz szaga,egész nap csak vele fogok foglalkozni.De ő akkor is kiáll ezek ellen.Nem bírom elviselni már,ez az egyik vágyam és nem érdekli.Segítettem otthon és ha megkért valamire akkor megcsináltam és még akkor se.Kérlek segítsetek nekem hogy mivel győzzem meg.
2008. júl. 2. 00:30
1 2
 1/12 anonim válasza:
89%
Mond neki azt h Anyúúú kell egy vadászgörény:) Am valszeg a szüleid nem szeretik az állatokat szal nehéz lesz. Am attól h le van szoktatva a harapásról még haraphat, és az nem kellemes:) A legjobb ha megveszed, és akkor már csak nem dobja ki:)
2008. júl. 2. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van görényem, én szülinapra kaptam mikor már végképp bedurciztam és semmi mást nem fogadtam el, persze ezt 2 évig kellett játszanom hogy minden ünnepen durci de bejött:)

Mesélj nekik csupa jókat róla, állandóan amíg meg nem szeretik, mutass nekik aranyos képeket hátha bejön:D Egyébként cseppet sem büdös, csak ha nem foglalkoznak vele. Rettentően aranyos, harapni is csak akkor szokott ha van oka rá. Meg sok helyen hallottam hogy rengeteget kell vele foglalkozni, hát annyira ez sem igaz, mert van hogy szinte a fél napot végigaludják.

Szerintem megunni sem lehet:) ha mégis akkor tovább lehet adni.

Vess be mindent, hajrá:D Nem lehet csak azért nem akarják mert sokba kerül? Görény, lakhelye, etetés, stb, nem olcsó dolog.

2008. júl. 2. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia! én is bármit megtennék, hogy legyen egy görim, de nemengedik. Pedig anya imádja az állatokat. anno egy kidobott kutyát befogadtunk, van 2 tekink és volt egy papagájunk, de őt tovább kellett adni. Valszeg, azért mert fél, hogy megunod, a suli mellett nincs időd rá, és hogy ő mit tud vele kezdeni (nekem a sok állat miatt nemengedik:'(). mutass neki videókat, és ha lehet a te zsbpénzedből tars el, akkor észreveszik, hogy van benned felelősség. Mondd el neki hogy nagyon szeretnél, és tényleg vigyáznál rá. mondj neki és érveket. csak beadja a derekát.
2008. júl. 2. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Volt már valaha valamilyen rágcsálód??Ha nem,akkor sztem kezd egy kisebb hörcsöggel,hátha addigra anyukád is megszokja a rágcsálók jelenlétét.Tudom,hogy sokkal kisebb,meg nem ugyanolyan mint egy göri,de hátha.Ha látja anyud,hogy milyen lelkesen gondozod,lehet belemegy a görénybe is.Ráadásul megismeri őket idő előtt.


Egyébként én is úgy tudtam rábeszélni anyumat egy teknősre,hogy lelkesen nézelődtem a neten,elmeséltem neki a jó tulajdonságait,ráadásul én állom a költségeket is.Mutattam neki olyan képeket,amin nagyon aranyos,elmondtam,hogy miért szeretném.......stb.És beleegyezett,bár kínkeservesen.Beletelt nekem is 2-3 hónapomba.Sok sikert!

2008. júl. 2. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Anyukám szereti az állatokat.Már volt kicsi állatom,egy nyúl.Már csináltam azt hogy aranyos képeket mutatok meg mondok....de amint meghallja a görény szót egyböl elkezd veszekedni hogy "nem igaz neked ez a legfontosabb". Én is gondoltam már arra hogy hazaviszak egy görényt csak ugy,de nincs zsebpénzem.Meg akkor félek hogy kidobna görényestöl.Egyszer egy hörcsögöt vittem haza és vissza kellett vinnem. Pedig nagyon rendes az anyum csak nem szereti amikor állatot szeretnék.
2008. júl. 2. 13:48
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat....majd még próbálkozok valamivel
2008. júl. 2. 13:57
 7/12 anonim ***** válasza:
92%
És hol szeretnéd tartani?A lakásban??Sztem amíg meleg van,addig valami hűs helyre tedd,de ne a lakásba.Ha így tartanád,akkor sem menne bele a dologba?Télen meg csaknem hagyja,hogy szegény megfagyjon??!!!
2008. júl. 3. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
mondd neki hogy akkor inkább kígyót vagy pókot szeretnél...biztos beijed ésa azt mondja majd: "kislányom akkor már inkább a görény" XD
2008. júl. 3. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
nagyon egyszerü mond azt hogy bárimit megteszek ha ez nem jönbe akkor tanuljjol ésutána könyörögj én csak dutom nekem is volt egy 2 évig meg volt de aztán megszököt ja és arra figyelmeztetlek hogy a görényt elég nehéz tartani.
2008. szept. 14. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

nekem is pont ez a problémám xD vegyél fel msn-re.(valakivel erről is beszélni kell.)

MSN: sacibaby007@hotmail.com

2009. márc. 20. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!